Американські танки M1 Abrams було доставлено на військову базу НАТО, розташовану в польському місті Повідз. Йдеться про партію з 14-ти машин, повідомила газета міністерства оборони США Stars and Stripes із посиланням на представника армії, на яку посилається DW.
Разом із танками на склад до Польщі прибула броньована ремонтно-евакуаційна машина M88.
Партію бронетехніки перекинуто в Повідз на випадок «російської агресії на східному фланзі НАТО», йдеться у публікації.
Очікується, що найближчим часом на військовій базі, розташованій за 400 км від західного кордону з Україною, буде розміщено 85 бойових танків, 190 бронемашин, а також 35 артилерійських гармат, таких як самохідна гаубиця M109 і боєприпаси до них, зазначає видання.
Військова база в Подвідзе – «найзначніший об'єкт інфраструктури НАТО за останні три десятиліття», зазначає видання.
Повна експлуатація об'єкту, як очікується, розпочнеться у 2025 році.
Завдяки «стратегічному розташуванню» бази відкриваються «множинні шляхи підходу та висадки».
Stars and Stripes уточнює, що склади та військова техніка на них можуть бути задіяні у тих випадках, коли «командуванню потрібна додаткова бойова потужність для екстрених операцій, навчань чи тренувань».
Зазначається, що об'єкт дозволяє скоротити терміни розгортання військ із 60 днів до тижня, а також оснастити бронетанкову бригаду за 48 годин.
Бекграунд. Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв країнам східного флангу альянсу підтримку на тлі російського вторгнення в Україну. «У НАТО є сили, ресурси, можливості та політична воля, щоб захистити кожного союзника», – заявив Столтенберг на саміті 9-ти східноєвропейських країн НАТО.
Між тим у квітні стало відомо, що Україна відводить з поля бою танки Abrams, а США заявили, що працюватимуть з українцями над зміною тактики їх застосування.