Підтримка НАТО в 13 опитаних державах-членах залишається високою: у середньому 63% респондентів сказали, що мають «позитивну думку» про військовий альянс, свідчать дані опитування, оприлюдненого Pew Research Center 2 липня, на яке посилається kyivindependent.com.
Опитування також показало, що довіра до президента України Володимира Зеленського в 35 країнах-членах НАТО та інших опитаних країнах впала в багатьох країнах, у тому числі в Польщі з 2023 року знизилася на 22 пункти (з 70% до 48%).
Найбільше респондентів серед європейських країн, які не довіряють Зеленському, в Угорщині – 83%.
Загалом серед опитаних країн довіра до Зеленського залишилася на рівні 40%. У багатьох країнах показник залишався високим, наприклад у Швеції – на рівні 80%.
У деяких країнах падіння було відносно незначним – у Нідерландах, Німеччині, Іспанії та Франції – на сім пунктів.
Серед досліджуваних країн у Польщі також була найбільша кількість респондентів, які сказали, що вони позитивно ставляться до НАТО (91%), а найменше в Греції – 37%.
Загалом опитування виявило зниження підтримки НАТО з 2023 року в 13 країнах, окрім Угорщини та Канади, де спостерігалося зростання на 8% та 1% відповідно.
Погляди на допомогу Україні значною мірою розділилися, особливо у випадку Польщі, де 44% респондентів сказали, що Варшава надає занадто багато допомоги Києву, 45% сказали, що обсяги допомоги є правильними, а 6% сказали, що її недостатньо.
У США 31% опитаних назвали рівень підтримки України занадто високим, а 24% – недостатнім.
При цьому консенсус щодо російського диктатора владіміра путіна та росії загалом у 35 країнах залишається негативним: 65% респондентів зазначили, що мають негативну думку щодо росії, а 73% вважають, що путін не зробить нічого правильного в міжнародній політиці.
Бекграунд. Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що країни-члени НАТО погодили виділення 40 млрд євро на військову допомогу Україні. Очікується, що документ про виділення підтримки підпишуть на саміті у Вашингтоні протягом 9–11 липня.