Україна 4 липня імпортувала 35 212 МВт*год, що на 1000 МВт*год більше в порівнянні з минулим днем. Водночас експорт електроенергії не відбувається і не передбачається.
Про це повідомила пресслужба «Укренерго».
Зазначається, що задля подолання значного дефіциту Україна з 11:00 до 22:00 також залучала аварійне постачання електроенергії з Польщі та Словаччини. Уточнюється, що компанія прагне зменшити обсяги обмежень споживання й підтримати резерви.
Наголошується, що головна причина застосування графіків відключень – наслідки восьми ракетних і дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку 2024 року.
«Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності. Ця потужність еквівалентна споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії», – йдеться у повідомленні.
Окрім цього, на дефіцит потужності впливає зростання споживання через літню спеку, оскільки сьогодні високі температури повітря в центральних, південних і східних областях.
«Коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості, обмежте використання кондиціонерів», – додали в компанії.
В «Укренерго» зауважили, що станом на ранок 494 населених пункти залишаються знеструмленими. Є нові знеструмлення внаслідок бойових дій у Донецькій, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях. Водночас у Тернопільській, Хмельницький, Чернівецькій областях знеструмлювалися споживачі через негоду.
Зазначається, що з технічних причин знеструмлювалися споживачі в Запорізькій, Житомирській, Рівненській областях. Уточнюється, що технічні причини відключень пов’язані з впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що наприкінці липня з ремонту вийдуть деякі об'єкти, що генерують енергію. Отже, потужності енергосистеми зростуть. Водночас у цей же період очікують спадання температури, тобто споживання має зменшитись.
У червні Україна імпортувала електроенергії більше, ніж за весь 2023 рік. Найбільше імпорту енергоресурсів в Україну в червні припадало на Угорщину, Словаччину, Румунію, Польщу, Молдову.