Кабінет міністрів вніс зміни до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених законом «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану.
Про це повідомив представник уряду у ВР Тарас Мельничук.
Відтепер придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн; послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн; робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару.
Однак, йдеться лише про випадки, коли:
Зазначається, що відтак тендерна документація повинна містити перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі.
Такі переліки оформлюються як окремі додатки до тендерної документації.
Крім того, положення пункту 6-1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про публічні закупівлі» замовниками не застосовуватимуть у разі здійснення ними закупівлі товарів, робіт чи послуг, якщо країною походження таких товарів (зокрема, якщо набуття замовником у власність таких товарів передбачається за результатом виконання робіт чи надання послуг ) є країна, яка є стороною Угоди про державні закупівлі, укладеної 15.04.1994 в м. Марракеші.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін надав нові держгарантії для підтримки малого та середнього бізнесу. Кошти надано для забезпечення часткового виконання боргових зобовʼязань у 2024 році за портфелем кредитів банків-кредиторів, наданих субʼєктам господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва – резидентам України, 15 банкам.