Світові ціни на нафту падають через послаблення геополітичної напруженості на Близькому Сході

Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 12 центів, або на 0,1%, до $86,42 за барель. Нафта WTI знизилася на 28 центів, або на 0,3%, до $82,88 за барель

Ціни на нафту знизилися після чотиритижневого зростання через перспективу угоди про припинення вогню в Газі, яка послабила геополітичну напруженість на Близькому Сході.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 12 центів, або на 0,1%, до $86,42 за барель. Нафта WTI знизилася на 28 центів, або на 0,3%, до $82,88 за барель.

Переговори щодо американського плану припинення вогню, спрямованого на завершення дев'ятимісячної війни в Газі, тривають за посередництва Катару та Єгипту.

«Якщо з переговорів про припинення вогню вийде щось конкретне, це на деякий час зніме частину геополітичної напруженості з ринку», – сказав аналітик IG Тоні Сікамор із Сіднея.

Тим часом інвестори оцінювали потенційні перебої в постачанні енергоносіїв до США через тропічний шторм «Берил».

Порти Корпус-Крісті, Х'юстона, Галвестона, Фріпорта і Техас-Сіті були закриті в неділю для підготовки до шторму, який може перерости в ураган 2-ї категорії після досягнення узбережжя Техасу між Галвестоном і Корпус-Крісті.

Закриття портів може призвести до тимчасового зупинення експорту сирої нафти та зрідженого природного газу, постачання нафти на нафтопереробні заводи, а також моторного палива із цих заводів.

«Хоча це ставить під загрозу видобуток нафти і газу на шельфі, найбільше занепокоєння викликає потенційний вплив на інфраструктуру нафтопереробних заводів, коли шторм досягне суші» – зазначають аналітики ING на чолі з Ворреном Паттерсоном у своїй записці.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що середній чотиритижневий експорт нафти з росії зростав другий тиждень поспіль до 16 червня, незважаючи на обіцянку москви суворо дотримуватися цільових показників видобутку, встановлених ОПЕК+ цього місяця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS