росія не дотримується обіцянки ОПЕК посилити обмеження нафтовидобутку
Середній чотиритижневий експорт нафти з росії зростає другий тиждень поспіль

Середній чотиритижневий експорт нафти з росії зростав другий тиждень поспіль до 16 червня, незважаючи на обіцянку москви суворо дотримуватися цільових показників видобутку, встановлених ОПЕК+ цього місяця.
Про це пише Bloomberg.
Після досягнення річного максимуму в середині квітня, поставки мали тенденцію до зниження, скоротившись на 420 000 барелів на добу, або на 11%, до початку червня. Однак з того часу середній чотиритижневий показник відновив третину попереднього падіння. Останнє зростання на 80 000 барелів на добу стало результатом стрибка щотижневих поставок до двомісячного максимуму.
москва відмовилася від попереднього поєднання обмежень на видобуток та експорт, віддаючи перевагу єдиному цільовому показнику видобутку, якого дотримуються її партнери по ОПЕК+. Це ускладнює оцінку виконання росією своїх зобов'язань, оскільки видобуток і поставки не завжди корелюють.
Москва пообіцяла компенсувати видобуток нафти, що перевищив запланований рівень у квітні, а також «обмежений надлишковий» видобуток у травні. Вона також заявила, що почне повідомляти аналітикам, які надають ОПЕК оцінки видобутку, про обсяги видобутку в барелях, а не в тоннах, що дозволить росії визначити власний коефіцієнт перерахунку. Перші ознаки вказують на те, що вона обрала набагато нижчий коефіцієнт, ніж більшість аналітиків, що одразу покращило їхню відповідність вимогам.
П'ятиденна затримка в програмі завантаження Приморська, ймовірно, призведе до зниження потоків протягом тижня до 23 червня.
Зростання тижневих обсягів експорту було ускладнене тижневим зростанням цін на нафту, що збільшило валову вартість російських поставок нафти на 9% за сім днів до 16 червня.
Велика Британія оголосила про нові санкції проти росії, включаючи чотири судна з тіньового флоту танкерів, що перевозять російську нафту, а також найбільшу московську страхову компанію «Ингосстрах», яка покриває ризики морських перевезень.
Ці заходи прийняті на тлі того, як москва перевіряє ефективність санкцій, запроваджених у відповідь на її вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Три з 21 танкера, що належать контрольованому державою ПАТ «Совкомфлот», вже завантажили нафту після кількамісячного простою. Перший, СКФ «Примор'я», перевантажив свій вантаж на інше судно біля архіпелагу Ріау на схід від Сінгапуру. Інші два, «Братськ» і «Бєлгород», прямують у тому ж напрямку.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що члени ОПЕК+ продовжили збереження більшості скорочень видобутку нафти до 2025 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].