У рф знову хочуть заборонити експорт пального – росЗМІ

Раніше така заборона вводилася після атак на російські НПЗ

Фото: ілюстративне

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) рф виступила за повернення заборони експорту бензину з 1 серпня 2024 року.

Про це повідомили у пресслужбі відомства, передає The Moscow Times.

Повідомляється, що заборона експорту бензину була тимчасово скасована на період з 20 травня до 30 червня, однак пізніше російський уряд вирішив продовжити експорт ще на липень, назвавши ситуацію стабільною.

Проте сьогодні у ФАС повідомили, що наразі продовження цього заходу «не обговорюється».

«Обмеження на експорт палива дозволить наситити внутрішній ринок у період підвищеного попиту, пов'язаний у тому числі з польовими роботами та плановим ремонтом нафтопереробних заводів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що заборона експорту має «забезпечити цінову стабільність і доступність палива для всіх категорій споживачів».

Як повідомляють росЗМІ, різке підвищення оптових цін на бензин на біржових майданчиках рф протягом червня знищило маржу роздрібних операторів, зробивши їхню роботу збитковою.

За розрахунками Reuters, у росії з початку червня бензин марки АІ-92 подорожчав у гурті орієнтовно на 20%, що відповідає зростанню роздрібних цін на 7 рублів за літр, АІ-95 – на 30% (+12 рублів за літр). Як результат, подорожчання в гурті кратно перевищило фактичне зростання роздрібних цін на ці марки бензину в рф.

Нагадаємо: вперше заборону на експорт нафтопродуктів у росії запровадили восени 2023 року на тлі паливної кризи. Вдруге експорт заборонили 1 березня 2024 року після атак на російські НПЗ. Заборона мала тривати пів року, але у травні її зупинили, заявив про стабілізацію ситуації.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЄС відмовився від російського газу та ЗПГ у спільних закупівлях. рф і білорусь не будуть допущені до участі в механізмі спільних закупівель газу країнами блоку ЄС. Механізм, введений у відповідь на газову війну, розпочату москвою, охоплює 15% газу, що закачується у сховища. Обмеження поширюються як на трубопровідний газ, так і на зріджений природний газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS