Челендж з Reactor Monitor: Запропонуйте кращу технологію для опріснення океанської води та отримайте $100 000

Загальний призовий фонд Глобальної премії за інновації в опрісненні – до $10 млн

Однією з найбільших проблем, з якими може стикнутися людство у наступні десятиліття, є дефіцит прісної води. Вчені прогнозують, що його причинами можуть стати нераціональне використання води, її забруднення, зростання населення та стрімкі зміни клімату. Чи справді може прийти день, коли на Землі просто не залишиться води? Ні. Але стає все більш очевидним, що прісна вода не завжди буде доступною там, де і коли вона потрібна людям. Згідно з оцінкою ООН, станом на 2023 рік 2 мільярди людей, тобто 1/4 населення Землі, не мали доступу до безпечної питної води. При цьому вода покриває 70% території нашої планети, але 97% її знаходиться в океанах – це солона морська вода, яка не годиться ні для пиття, ні для сільського господарства, ні для більшості наших повсякденних потреб.

Один із шляхів задоволення глобального попиту на питну воду – це опріснення океанської води шляхом її перетворення на прісну за допомогою передових технологій. Задля стимулювання таких технологічних інновацій у 2023 році була заснована Глобальна премія за інновації в опрісненні (Global Prize for Innovation in Desalination, GPID). Її організатором виступила компанія Saudi Voda Authority – найбільший у світі виробник опрісненої води, що управляє 30 заводами та постачає воду 34 мільйонам людей у ​​Саудівській Аравії. GPID шукає та відзначає інноваторів – від фізичних осіб до лабораторій та акселераторів, – які розробляють та вдосконалюють технології опріснення.

Глобальна премія за інновації в опрісненні (GPID) 2024 року

Ключова індустрія: Desalination Technologies.

Цього року GPID проходить удруге. Її загальний призовий фонд складає до $10 мільйонів. GPID запрошує окремих інноваторів, команди, дослідницькі групи, стартапи, лабораторії, акселератори та організації представити свої передові рішення у межах п’яти категорій, кожна з яких спрямована на вирішення різних аспектів опріснення води та технологій водопостачання.

1.  Номінація Discovery Award (участь беруть рішення з TRL 1-3) відзначає дослідження, ідеї, технології та розробки, які впроваджують інновації у виробництві, передачі та зберіганні сталої енергії, пропонують нові продукти чи послуги з використанням біотехнологій та/або синтетичної біології, видобувають корисні речовини з води, або ж запроваджують інноваційні підходи у процесах опріснення та очищення води.

2.  Номінація Breakthrough Award (участь беруть рішення з TRL 4-7) призначена для команд і компаній, які мають експериментальну перевіренні рішення з підтвердженим принципом або концепцією своїх технологій і рішень опріснення.

У цих двох номінаціях передбачені по п’ять відзнак Impact Medal і спеціальні нагороди, що вручаються у таких напрямках:

3. Відзнака «Найбільш інноваційна ідея з виробництва води» вручається тим претендентам, які обізнані з розвитком ринку опріснення води, мають особистий досвід інноваційної політики та економіки у цій сфері, а також тим, хто розробляє визначальні для ринку рішення та технології на високих рівнях TRL (8-9).

4. Відзнака «Угода року з венчурним капіталом щодо виробництві води» організована для рішень з TRL 8-9 та Market і призначена претендентам, які володіють детальною інформацією про ринок угод, розробок і потенційних технологічних/фінансових можливостей у сфері водної промисловості та виробництва води.

5. Відзнака «Найвпливовіша лабораторія/акселератор у сфері технологій виробництва води» запроваджена для відзначення лабораторій та акселераторів, що працюють у водній індустрії.

Вимоги до рішень:

Проєкти, створені виключно за допомогою генеративного штучного інтелекту, не становлять інтересу.

Дедлайн: 31 серпня 2024 року. Експертне журі розгляне усі заявки та оцінить їх відповідно до наведених вище вимог.

Переваги для команд: Переможці номінацій Discovery Award і Breakthrough Award отримають $100 000 і фінансування на суму $200 000 для реалізації своїх проєктів. Володарі Impact Medal отримають фінансову винагороду на суму $50 000. GPID пропонує й інші грошові нагороди, а також експериментальні можливості на розсуд її організаторів. Спеціальні відзнаки не передбачають грошових винагород, але для їх переможців відкриваються широкі можливості для співпраці та нетворкінгу.

Як взяти участь: Челенджі премії GPID розміщені на платформі відкритих інновацій Wazoku. Кожна з номінацій має свою сторінку із докладним описом та гідом з подачі заявки (форма доступна для заповнення після реєстрації).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS