Президент Сербії проголосив поворот у бік Євросоюзу від росії та Китаю.
Зокрема, в інтерв'ю газеті Handelsblatt, на яке посилається DW, Александр Вучич розповів, що Бєлград ухвалив стратегічне рішення освоювати найбільше в Європі родовище літію разом із Німеччиною та Євросоюзом, а не з КНР, і пов'язує з цим проєктом великі надії як на розвиток сербської економіки (мета – 17% європейського ринку акумуляторів для електромобілів), так і на прискорення інтеграції в ЄС.
Вучич сказав німецьким журналістам, що ідею вступу до Європейського Союзу підтримує більшість сербів, а особисто він – «великий шанувальник» щойно переобраної голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка має «дуже раціональний підхід до країн Західних Балкан».
При цьому сербський президент наголосив, що вже два з половиною роки не зустрічався з владіміром путіним.
Коли ж журналісти нагадали про візит Сі Цзіньпіна в Бєлград у травні та про угоду про зону вільної торгівлі Сербії з Китаєм, що набула чинності 1 липня, Вучич відповів: «Але ж канцлер Шольц теж зустрічався з Сі Цзіньпіном. Німеччина теж посилає членів уряду до Китаю, нещодавно там був міністр економіки (ФРН Роберт) Хабек, якщо не помиляюся».
Крім того, Вучич повторив свою раніше висловлену думку про те, що «ситуація в Україні буде погіршуватися», і порадив Заходу «увійти в становище» путіна.
«Якщо він програє, то не лише сам особисто це не перенесе, а й втратить усе, що складає його спадщину», – попередив сербський лідер.
Він порадив Олафу Шольцу добиватися припинення вогню в Україні «якнайшвидше» і «неважливо, на яких умовах».
При цьому Вучич дав зрозуміти, що Сербія готова продовжувати постачання боєприпасів, які, зрештою, використовує ЗСУ.
Бекграунд. Нагадаємо: раніше повідомлялося, що Сербія «тихцем» постачає зброю союзникам України, а що вони роблять із нею далі – Вучича не обходить.