Угорщина та Словаччина вимагають втручання ЄС у зв’язку з припиненням Україною транзиту нафти через “Дружбу”

«Комісія має три дні, щоб виконати наш запит, після чого ми передамо питання до суду», - заявив глава МЗС Угорщини

фото DR

Угорщина та Словаччина звернулися до Європейської комісії з проханням стати посередником у процедурі консультацій з Україною після того, як Київ посилив санкції проти другого за величиною виробника нафти в росії “Лукойл”, що призвело до припинення поставок, заявив 22 липня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

Україна посилила санкції проти “Лукойлу” в червні 2024 року, фактично переставши бути транзитною країною для транспортування нафти компанії.

Однак заборона Києва не поширюється на інших російських експортерів нафти, які все ще використовують трубопровід.

За даними Politico, обмеження призвели до дефіциту поставок у Будапешт, який залежить від росії на 70% поставок нафти, а “Лукойл” забезпечує половину цього обсягу.

«Комісія має три дні, щоб виконати наш запит, після чого ми передамо питання до суду», – сказав Сіярто журналістам у Брюсселі.

Він назвав рішення України «неприйнятним кроком», який «порушує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС».

Київ поки не коментує слова угорського міністра.

«Лукойл» є однією з кількох російських компаній, які постачають нафту в Угорщину та Словаччину через південну частину нафтопроводу «Дружба» в Україні. 18 липня транзит припинився.

Угорщина залишається найближчим союзником росії в ЄС і неодноразово виступала проти вступу України до НАТО та ЄС, виступала проти санкцій проти росії та підривала зусилля Заходу щодо допомоги Україні.

Бекграунд. Напередодні ЗМІ писали, що Угорщина опинилася на межі паливно-енергетичної кризи після блокування Україною постачання нафти. Будапешту доведеться шукати способи дипломатичного врегулювання проблеми, впевнені експерти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS