Угорщина опинилася на межі паливно-енергетичної кризи після блокування Україною постачання нафти

Угорщина опинилася на межі паливно-енергетичної кризи після блокування Україною постачання нафти

Будапешту доведеться шукати способи дипломатичного врегулювання проблеми, впевнені експерти

Угорщина опинилася на межі паливно-енергетичної кризи після блокування Україною постачання нафти
фото DR

Угорщина протягом кількох тижнів може зіткнутися з нестачею палива та електрики внаслідок зупинки транзиту нафти «Лукойлу» через Україну трубопроводом «Дружба».

Про це в інтерв'ю виданню Politico заявила експерт з Угорщини в аналітичному центрі Centre for Eastern Studies Ілона Гізіньська.

«Такі українські кроки можуть створити важку ситуацію», – попередила вона.

Якщо Будапешт не знайде вирішення проблеми, то ціни на енергоносії для жителів Угорщини найближчим часом можуть злетіти за хмари, стверджує експертка.

Провідний аналітик із сирої нафти в компанії Kpler Віктор Катона зазначає, що тривалий простій у постачанні сировини змусить нафтопереробні заводи використовувати свої запаси, виснажуючи їх. Будапешту доведеться шукати способи дипломатичного врегулювання проблеми, упевнений Катона.

У цій ситуації Угорщина може домовитися про збільшення імпорту нафти по хорватському трубопроводу Adria або використовувати частину своїх надзвичайних стратегічних запасів сировини, яких вистачить на 90 днів, вважає Гізіньська.

Напередодні Україна зупинила транзит російської нафти до Угорщини трубопроводом «Дружба».

Глава угорського МЗС Петер Сіярто у відповідь заявив, що «неправомірні» дії Києва можуть поставити під загрозу енергетичну безпеку Угорщини і розкритикував українську сторону за такий крок.

Крім Угорщини, через блокування постачань «Дружбою» нафту від «Лукойлу» перестала отримувати Словаччина.

За даними джерел Reuters, після цього країна втратила більше половини нафти, яка надходила на НПЗ Slovnaft обсягом 500 тисяч тонн на місяць. При цьому інших джерел сировини підприємство не має.

Сумарно трубопроводом «Дружба» Угорщина, Словаччина, а також Чехія закуповують 1,1 млн тонн російської нафти щомісяця, або близько 250 тисяч барелів на добу. З цих обсягів по 450 тисяч тонн на місяць отримують Угорщина та Словаччина, а решта – близько 200 тисяч тонн – йде до Чехії.

Бекграунд. Нагадаємо, Україна посилила санкції проти російської компанії «Лукойл», що призвело до блокування транзиту нафти в Угорщину. Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, заявивши, що уряд країни шукає правові способи вирішення проблеми.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло