Європа залишається основним ринком для імпорту російського газу трубопроводами

У першій половині 2024 року російський газовий монополіст збільшив експорт до окремих країн ЄС на 26% проти попереднього року

Фото: Рexels

Протягом 2024 року Європа та Китай неодноразово обмінювалися ролями найбільшого покупця російського трубопровідного газу.

Про це повідомляє Bloomberg.

Незважаючи на обмеження постачання газу на Захід, Європа залишається ключовим ринком для «Газпрому». У першій половині 2024 року російська компанія збільшила експорт до деяких країн ЄС на 26% проти попереднього року.

Постачання «Газпромом» трубопровідного газу  до своїх обмежених клієнтів у Європі становили 14,6 млрд кубометрів у першій половині року. Це суттєво менше за обсяги до війни, коли річний продаж у регіоні був приблизно 130–175 млрд кубометрів.

Цей показник практично дорівнює 15,2 млрд кубометрів, які російський монополіст постачав до Китаю за перші шість місяців року.

Прогнози на кінець 2024 року свідчать, що Європа та Китай чергувались у ролі найбільших імпортерів російського трубопровідного газу.

До війни частка російського газу в імпорті Євросоюзу становила 40%. Нині Норвегія постачає 30% газу в ЄС, проте для деяких країн, таких, як Австрія, Угорщина та Словаччина, «Газпром» залишає важливим постачальником.

росія активно працює над розширенням продажів до Китаю. Газопровід «Сила Сибіру» має досягти повної потужності 38 млрд кубометрів на рік до 2025 року, а ще 10 млрд кубометрів планується постачати далекосхідним маршрутом із 2027 року. Попри зусилля, росії поки що не вдалося підписати третій контракт на трубопровід через Монголію.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що росія намагається створити тіньовий флот для перевезення ЗПГ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS