росія намагається створити “тіньовий флот” для перевезення ЗПГ слідом за нафтовим — Bloomberg
За останні три місяці щонайменше вісім ЗПГ-танкерів перейшли у власність маловідомих компаній, зареєстрованих у Дубаї

Більша частина російської нафти зараз перевозиться тіньовим флотом – переважно старими танкерами з непрозорою реєстрацією.
Після того, як західні країни почали вводити санкції проти російського ЗПГ, рф у відповідь почала застосовувати вже випробувані методи і формувати тіньовий флот для транспортування зрідженого газу.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
За даними видання, ЗПГ-танкерів у світі в 10 разів менше, ніж нафтових, це більш спеціалізовані судна, їх легше відстежити, і для них потрібні екіпажі з особливими професійними навичками.
За останні три місяці щонайменше вісім ЗПГ-танкерів перейшли у власність маловідомих компаній, зареєстрованих у Дубаї, повідомляє видання із посиланням на глобальну базу суднових даних Equasis. Щонайменше у трьох із них у графі «страховик» у базі даних Міжнародної морської організації написано «невідомий».
Є кілька факторів, що вказують на те, що росія намагається створити тіньовий флот із ЗПГ-танкерів, зазначає Малті Хамперт, засновник вашингтонського аналітичного центру Арктичний інститут: це купівля старих суден, передача танкерів льодового класу дубайській фірмі та рекордна кількість дозволів, виданих на плавання за системою моніторингу.
Бекграунд. США та ЄС запровадили кілька видів санкцій проти російської ЗПГ-галузі. Вашингтон, зокрема, вніс до чорного списку «Арктик ЗПГ – 2».
Російська компанія «Новатек» збиралася розпочати відвантаження газу з нього наприкінці 2023 – на початку 2024 років, але не змогла цього зробити через санкції, вихід іноземних акціонерів від участі в проекті та відсутність необхідних танкерів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].