Австрія планує відмовитися від російського газу до 2027 року – ЗМІ

Країна планує скоротити споживання газу, диверсифікувати джерела постачання та розширити внутрішні ВДЕ

Фото: Pixabay

Уряд Австрії зафіксував у своїй Стратегії безпеки поетапну відмову від російського природного газу до 2027 року. Країна зафіксувала у своїй Стратегії безпеки поетапну відмову від постачання російського газу.

Про це повідомила австрійська газета Kurrier.

«Згідно з планами Єврокомісії, повна відмова від газу можлива задовго до 2030 року завдяки скороченню споживання газу, диверсифікації джерел постачання та розширенню внутрішньої відновлюваної енергетики за конкурентними цінами», – йдеться у виданні.

Як йдеться у тексті Стратегії безпеки, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила про поетапну відмову від постачання природного газу з рф в Європу до 2027 року, а «Австрія також віддана цим цілям».

За даними документа, поетапна відмова від газу з рф «має відбуватися в рамках загальної стратегії трансформації енергетичної системи, яка однаковою мірою враховує декарбонізацію, безпеку постачання та доступність для домогосподарств, торгівлі та промисловості».

Наголошується, що поетапна відмова була ключовою вимогою партії «Зелені» і останнім нерозв'язаним питанням у переговорах з Австрійською народною партією щодо нової Стратегії безпеки. Уточнюється, що завершити роботу над текстом нового документа партнери по урядовій коаліції планували ще до кінця 2023 року.

За даними видання, тепер федеральна канцелярія має фіналізувати стратегію країни з тим, щоб її можна було представити «найближчими тижнями».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в червні перша європейська компанія відмовилася від російського зрідженого газу. Водночас з 26 липня почала діяти заборона на купівлю ЗПГ з росії через термінали Євросоюзу.

Згодом стало відомо, що Туреччина майже в 4 рази зменшила закупівлю російського газу. Натомість країна нарощує постачання газу з Азербайджану й Ірану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS