Туреччина майже в 4 рази зменшила закупівлю російського газу

Туреччина майже в 4 рази зменшила закупівлю російського газу

Натомість країна нарощує поставки газу з Азербайджану й Ірану

Туреччина майже в 4 рази зменшила закупівлю російського газу
фото DR

Туреччина, яка стала другим найбільшим клієнтом «Газпрому» після припинення поставок російського газу в більшість європейських країн, різко скоротила імпорт із росії.

Джерело. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на статистику турецької Ради з регулювання енергетичного ринку.

У квітні турецькі імпортери придбали у «Газпрому» лише 413 млн кубометрів трубопровідного газу – у 3,6 рази менше, ніж того ж місяця рік тому (1,523 млрд кубів).

Закупівлі азербайджанського газу при цьому збільшилися – на 12%, до 1,001 млрд кубометрів.

Ще 544 млн кубометрів Туреччина придбала в Ірані – удвічі більше, ніж у березні та лютому.

Від російського ЗПГ турецькі компанії відмовилися зовсім: у квітні порти країни не прийняли жодного танкера із сировиною з рф.

Найбільшим постачальником зрідженого газу в країну став Алжир (5 танкерів-газовозів), а загальні обсяги імпорту склали 437 млн кубометрів (-37% рік до року).

Туреччина, яка не приєдналася до санкцій проти росії і стала великим «транзитним хабом» для російського імпорту та грошових потоків, минулого року вторгувала собі велику газову знижку, коли державна енергокомпанія Botas отримала право відстрочити платежі «Газпрому» на $4 млрд.

На початку року президент Туреччини Реджеп Ердоган планував порушити питання про нове зниження цін на російський газ у ході переговорів із путіним, який планував візит до Анкари. За словами джерела ТАСС, Ердоган розраховував пов'язати нову знижку з проектом «газового хаба» у Туреччині, за допомогою якого Кремль сподівається знайти нових покупців на свій газ після втрати ключового європейського ринку.

Проте Кремль скасував візит путіна до Анкари незабаром після того, як стало відомо, що турецькі банки почали масово блокувати платежі до росії, побоюючись санкцій американського Мінфіну.

Переговори путіна та Ердогана, як очікується, відбудуться на початку липня – на полях саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС), що відбудеться 3–4 липня в Астані.

Бекграунд. Нагадаємо, вже перша європейська компанія відмовилася від російського зрідженого газу. З 26 липня почне діяти заборона на купівлю ЗПГ з росії через термінали Євросоюзу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло