Зниження облікової ставки слід зупинити – монетарний комітет НБУ

У комітеті вважають, що за певних обставин НБУ доведеться навіть її підвищити

Фото: ілюстративне

Більшість членів Комітеті з монетарної політики (КМП) переконані, що на етапі очікуваного пришвидшення інфляції та ймовірного погіршення інфляційних очікувань НБУ доцільно зупинити цикл зниження облікової ставки щонайменше до кінця 2024 року.

Про це йдеться на сайті НБУ.

«Дехто з них не виключив, що за певних обставин НБУ доведеться навіть вдатися до підвищення облікової ставки», – зазначили у Нацбанку.

Натомість кілька учасників дискусії вважають, що після заспокоєння валютного ринку та стабілізації очікувань НБУ зможе відновити цикл зниження облікової ставки ще до кінця року, тим паче якщо реалізуються певні позитивні ризики, зокрема пов’язані з підтвердженням вищих обсягів міжнародної допомоги.

Водночас, за даними НБУ, члени КМП погодилися, що прогнозування траєкторії облікової ставки наразі ускладнено високим рівнем невизначеності щодо перебігу війни та її впливу на економіку та державні фінанси.

«Регулятор має бути готовий і надалі швидко адаптувати монетарну політику відповідно до змін у балансі ризиків для цінової динаміки й валютного ринку», – йдеться у повідомленні.

Довідково. Комітет з монетарної політики (КМП) є консультативним внутрішнім органом Національного банку України, створеним з метою обміну інформацією та поглядами щодо формування й реалізації монетарної політики для забезпечення цінової стабільності. До складу КМП входять: Голова НБУ, члени Правління НБУ, директори департаментів монетарної політики та економічного аналізу, відкритих ринків, фінансової стабільності, статистики та звітності.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ зберіг облікову ставку на тому самому рівні. Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13%. Це рішення спрямовується на забезпечення стійкості валютного ринку та наближення інфляції на прогнозному горизонті до цілі 5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS