ОНОВЛЕНО: НБУ зберіг облікову ставку на тому самому рівні

ОНОВЛЕНО: НБУ зберіг облікову ставку на тому самому рівні

Відповідне рішення регулятор ухвалив сьогодні на засіданні

ОНОВЛЕНО: НБУ зберіг облікову ставку на тому самому рівні
Фото: ілюстративне

Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13%. Це рішення спрямовується на забезпечення стійкості валютного ринку та наближення інфляції на прогнозному горизонті до цілі 5%.

Про це йдеться на сайті регулятора.

Оновлено о 14:09:

«Ураховуючи необхідність забезпечення стійкості валютного ринку та наближення інфляції до цілі 5% на прогнозному горизонті, Правління НБУ вирішило зберегти облікову ставку на рівні 13%», – пояснили в Нацбанку.

За даними НБУ, попри поступове зниження ставок за гривневими депозитами та ОВДП, їхня дохідність наразі забезпечує захист гривневих заощаджень населення від інфляції. Зокрема, ставки за цими інструментами перевищують як прогнозований НБУ рівень інфляції, так і рівень інфляційних очікувань домогосподарств. 

Водночас, як повідомляється, у червні зростання обсягів строкових гривневих депозитів населення призупинилося. Ураховуючи, що подальше пришвидшення інфляції може призвести до погіршення очікувань та зниження реальної дохідності гривневих інструментів, регулятор вважає доцільним збереження облікової ставки на рівні 13%.

«Якщо ризики для інфляційного розвитку та валютного ринку послабляться, зокрема внаслідок можливого отримання Україною більших обсягів фінансової підтримки, НБУ розгляне можливість швидшого відновлення циклу зниження облікової ставки», – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що в разі суттєвого зростання цінового тиску та появи ризиків розбалансування очікувань НБУ буде готовий посилити монетарну політику.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в НБУ припускають зниження облікової ставки на 0,5 в. п. в червні. Дев’ять членів комітету з монетарної політики Національного банку припускають зниження облікової ставки до 13% у червні. Таке рішення, на їхню думку, зараз є «оптимальним». Зазначається, що воно враховує, з одного боку, поточні сприятливі макрофінансові тенденції, а з іншого – прогнозоване пришвидшення інфляції у другому півріччі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло