Білий дім вітає заяву про формування тимчасового уряду Бангладеш та закликає усі сторони до стриманості, заявив на брифінгу представник Держдепартаменту Метью Міллер.
«Занадто багато життів було втрачено протягом останніх тижнів, і ми закликаємо до дотримання порядку та стриманості. Ми вітаємо заяву про формування тимчасового уряду та закликаємо проводити будь-яку подальшу передачу влади відповідно до законів Бангладеш», – заявив він.
У США ознайомлені про відставку прем'єр-міністра країни Шейх Хасіни і уважно стежать за ситуацією.
Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер написав у соцмережі, що необхідно створити збалансований тимчасовий уряд, який поважатиме права людей і швидко організує вибори.
Імовірність приходу нового прозахідного уряду в Дакці стане головним болем для Індії та загрожує вдарити по інтересах росії, яка будує в Бангладеш атомну електростанцію, зазначають аналітики.
У понеділок у Бангладеш активізувалися протести. На цьому фоні прем'єр-міністерка країни Шейх Хасіна подала у відставку та виїхала з країни. Повідомлялося про підпал офісу партії Хасіни «Авамі ліг» у Дакці та про погром у резиденції міністра внутрішніх справ.
Пізніше військові підтвердили, що Шейх Хасіна залишила країну і заявили про намір сформувати тимчасовий уряд.
Заворушення в Бангладеш розпочалися у липні зі студентських протестів проти повернення квотування 30% робочих місць для членів сімей ветеранів війни за незалежність країни 1971 року. За час протестів у сутичках з поліцією було вбито понад 200 людей.
Бекграунд. Більше про те, чому студентський рух за справедливе працевлаштування перестав бути мирним – в матеріалі Mind “«Спонтанна революція» у Бангладеш: що чекає на 170-мільйонну країну”.