США, Південна Корея та Японія створять механізм нагляду за дотриманням санкцій проти КНДР

Сторони обговорили незаконну військову співпрацю Пхеньяна й москви, яка загрожує міжнародному миру і стабільності

Фото: Getty Images

Сполученні Штати, Південна Корея і Японія планують створити протягом року тристоронній механізм нагляду за дотриманням санкцій Ради Безпеки Організації Обʼєднаних Націй проти Північної Кореї. Механізм стане альтернативою групі експертів ООН, мандат якої закінчився навесні.

Про це повідомив Yonhap із посиланням на південнокорейське МЗС.

Зазначається, що в середу 7 серпня відбулася телефонна розмова між помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніела Крітенбрінка, директором департаменту розробки стратегій МЗС Південної Кореї Чо Гу Рае та директором департаменту Азії та Океанії МЗС Японії Хіроюкі Намазу.

«Три країни домовилися прискорити створення та запуск протягом цього року альтернативного механізму для ретельного моніторингу та звітування про виконання санкцій Ради Безпеки ООН проти Північної Кореї», – наголосили в південнокорейському МЗС.

Робота групи експертів ООН із санкцій проти Північної Кореї завершилася 30 квітня через застосування росією права вето на продовження її мандату.

Окрім цього, представники трьох країн обговорили останні події у відносинах між Пхеньяном і москвою, а також їх незаконну військову співпрацю, яка серйозно загрожує міжнародному миру і стабільності. Сторони також засудили провокації КНДР, зокрема, пуски балістичних ракет, і заявили про необхідність денуклеаризації Корейського півострова.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що США, Японія та Південна Корея підписали безпекову угоду на тлі загроз з боку рф та КНДР. Угода підписана у відповідь на ядерні та ракетні загрози з боку КНДР та її військову інтеграцію з росією

Тим часом Північна Корея розмістить 250 нових пускових установок із тактичними балістичними ракетами вздовж кордону з Південною Кореєю. Церемонія передачі ракетних установок пройшла напередодні ввечері в Пхеньяні за участю північнокорейського лідера Кім Чен Ина.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS