Цьогоріч Україна очікує надходження близько $38 млрд від міжнародних партнерів. Наступного року держава може отримати ще $31 млрд. Водночас вже зараз на фінансування дефіциту бюджету необхідні додаткові 500 млрд грн.
Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний під час зустрічі Правління з керівниками банків.
«Ці гроші потрібні для цілей оборони та безпеки, на них не може йти міжнародна допомога. Наразі є лише три шляхи фінансування: підвищення податків та зборів, збільшення залучень на внутрішньому борговому ринку та «друк грошей», – зазначив Пишний.
За його словами, «друк грошей» у 2022 році обійшовся Україні інфляцією 26,6% та підваженою макрофінансовою стабільністю. Пишний додав, що «уникнути емісії – одне з найголовніших завдань НБУ на наступні роки».
Щодо ситуації на валютному ринку – Нацбанк збільшив свою присутність через потенційні ризики. «Швидша девальвація у другій декаді липня, зумовлена як активними бюджетними видатками та заходами валютної лібералізації, так і тимчасовим зменшенням пропозиції валюти з боку аграріїв, могла створити додаткові ризики для стійкості валютного ринку, а тому і для цінової стабільності», – повідомляє регулятор.
Зазначається, що НБУ вдалося вгамувати ситуативний попит на валюту. Наступним кроком було збереження облікової ставки на рівні 13%. Це дозволило врегулювати ситуацію на валютному ринку.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що золотовалютні резерви скорочуються четвертий місяць поспіль. ЗВР почнуть зростати у серпні – за рахунок першого траншу бюджетної допомоги від США.