ЗВР почнуть знову зростати в серпні після чотиримісячного спаду – голова комітету ВР

ЗВР почнуть знову зростати в серпні після чотиримісячного спаду – голова комітету ВР

Резерви будуть підтримані за рахунок першого траншу бюджетної допомоги від США

ЗВР почнуть знову зростати в серпні після чотиримісячного спаду – голова комітету ВР
Фото: ілюстративне

У липні динаміка міжнародних резервів залишалася низхідною, втім уже в серпні очікується її розворот.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів Данило Гетманцев.

За даними НБУ, станом на 1 серпня 2024 року міжнародні резерви становили $37,2 млрд (скоротилися за останній місяць на 1,8%, $0,7 млрд).

«Резерви скорочуються четвертий місяць поспіль», – зазначив депутат.

За його словами, це відбувається насамперед через менші обсяги надходження міжнародної допомоги, що не покриває валютні інтервенції НБУ на підтримку курсу. У липні інтервенції сягнули $3,3 млрд – максимуму з початку цього року, що обумовлюється підвищеним попитом на валюту на тлі збереження стійкого дефіциту зовнішньої торгівлі, валютної лібералізації, яку поступово проводить Національний банк, загалом погіршення курсових очікувань.

При цьому, як уточнив Гетманцев, єдиним джерелом зовнішнього фінансування в липні став 5-й транш за програмою EFF на суму $2,2 млрд.    

«Попри спадаючу динаміку, золотовалютні резерви (ЗВР) залишаються на комфортному рівні, покриваючи 4,8 місяця майбутнього імпорту (при рекомендованому мінімумі 3). Це достатній рівень для виконання всіх валютних зобов’язань уряду / НБУ й підтримки курсу в короткостроковій перспективі», – додав голова комітету.

Він також нагадав, до війни Україна мала міжнародні резерви на рівні $27,5 млрд, оцінених тоді НБУ у 3,8 місяця поточного імпорту.

У серпні 2024 року ЗВР будуть підтримані за рахунок першого траншу бюджетної допомоги від США на суму $3,9 млрд, що надійшов днями.

Крім того, найближчим часом очікується черговий транш від ЄС за інструментом UkraineFacility на суму 4,2 млрд євро.

«Навіть за умови збереження інтервенцій НБУ на поточному рівні (≈$3–3,2 млрд), це забезпечить сумарний приріст міжнародних резервів у найближчі місяці (відносно липня). Відповідно за інших рівних умов можна розраховувати на поліпшення курсових очікувань і стабілізацію ситуації на валютному ринку», – написав депутат.

Він також наголосив, що мінімум у ЗВР цього року пройдено. Згідно з оновленим прогнозом НБУ, міжнародні резерви на кінець 2024 року становитимуть 41,2 млрд (+$4 млрд від поточного рівня).

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ погіршив оцінку міжнародних резервів України на цей та наступний рік. Фінансування скорочуватиметься в міру розширення внутрішньої спроможності покривати видатки бюджету власними ресурсами

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло