У Києві пройшло перше засідання Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу (МСБ). Альянс був створений у червні під час Міжнародної конференції з відновлення України в Берліні (URC-2024) за участю України та ще 12 країн і 17 інституцій із розвитку.
Про це повідомили в Міністерстві економіки.
Співголовами Секретаріату альянсу є Міністерство економіки України та Федеральне Міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
«Через стратегічне партнерство ми створимо умови для зростання, інновацій та створення робочих місць по всій Україні. Впродовж наступних чотирьох років загальний розмір допомоги для українського МСБ складе близько 7 млрд євро. З них 3,9 млрд євро буде виділено в рамках програми Ukraine Facility», – повідомив перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.
На засіданні обговорили, як альянс координуватиме зусилля та підтримуватиме сталий розвиток українського бізнесу. Основні цілі альянсу:
У майбутньому альянс планує посилити підтримку України, використовуючи найкращі міжнародні практики для досягнення стабільного економічного зростання.
Соболев наголосив, що альянс також сприятиме реформуванню політики підтримки МСБ, формуванню стійких інституцій, які залучатимуть фінансування, надаватимуть страхові інструменти та впроваджуватимуть програми підтримки через українські банки.
Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу відкритий для нових членів серед міжнародних донорських і фінансових організацій. Щоб приєднатися, можна звернутися до Секретаріату альянсу, надіславши електронного листа на адресу SME-alliance@giz.de.
Бекграунд. В умовах глобалізації та з огляду на процес підготовки до входження України до єдиного європейського економічного простору актуальним стало питання підвищення конкурентоспроможності ключових гравців національної економіки (за матеріалами урядового порталу) – малого та середнього бізнесу (МСБ). Світовий досвід дає підстави стверджувати, що кластери виступають інструментом підвищення рівня конкурентоспроможності національних економік в умовах глобалізації. Водночас не завжди бізнес прагне до об'єднання через низку причин, але останні можливо подолати. Чому важливо донести до підприємців всі плюси роботи разом і як саме працюють кластери, розповів Mind.