Протягом останнього десятиліття українські виробники меду значно зміцнили свої позиції на світовому ринку – експорт із 2012 до 2023 року збільшився більше ніж уп’ятеро.
Про це інформує Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).
«У 2024 році український мед, попри виклики, пов’язані з повномасштабною війною, продовжує впевнено зростати на світовому ринку», – зазначено в повідомленні.
За І квартал цього року було експортовано понад 23 тис. тонн меду, що еквівалентно $44 млн.
Основними покупцями українського меду залишаються країни ЄС, зокрема Німеччина, Польща та Франція, на частку яких припадає майже половина валютних надходжень, наголосили в УКАБ.
Україна вже кілька років входить до п'ятірки найбільших експортерів меду. За підсумками минулого року вона посіла четверте місце серед світових лідерів:
Основним ринком збуту українського меду залишається ЄС, який у 2023 році забезпечив $112 млн доходу (92% від загального обсягу).
Найбільші обсяги меду були поставлені до: Німеччини (14,1 тис. тонн), Польщі (8,8 тис. тонн), Франції (5,9 тис. тонн), Іспанії (3,3 тис. тонн), Італії (3,2 тис. тонн), Греції (2,8 тис. тонн) та Румунії (2,6 тис. тонн).
Уже третій рік поспіль Україна посідає друге місце після Китаю серед експортерів меду до країн ЄС з обсягом 52 тис. тонн у 2023 році.
Український мед також присутній на інших ринках, зокрема в США, Туреччині, Великій Британії, Японії, Швейцарії, Канаді, Катарі та Йорданії, додали в УКАБ.
«Цей успіх став можливим завдяки сприятливим умовам торгівлі. Зокрема, лібералізація торгівлі з ЄС усунула квоти, які раніше обмежували доступ на європейський ринок. У 2023 році українські пасічники отримали гарантований доступ до європейських споживачів, що необхідно зберігати й надалі», – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що програма USAID АГРО надасть співфінансування для 15 проєктів, спрямованих на розвиток переробки сільськогосподарської продукції в Україні.