Кабінет Міністрів ухвалив Порядок затвердження мінімально допустимих експортних цін на окремі види товарів». Документ підготовлений Міністерством аграрної політики та продовольства.
Про це повідомляє пресслужба міністерства.
Згідно з постановою, Мінагрополітики визначатиме мінімально допустимі експортні ціни на окремі види товарів з урахуванням умов постачань відповідно до Міжнародних правил тлумачення комерційних термінів.
«Метою прийняття проєкту постанови є встановлення механізму визначення Мінагрополітики мінімально допустимих експортних цін на окремі види товарів, що передбачено ст. 19 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Мінімальні експортні ціни будуть встановлюватись в доларах США за кілограм», – йдеться в повідомленні.
Порядком передбачено, що мінімально допустимі експортні ціни визначатимуться на окремі види товарів, що класифікуються за відповідними кодами згідно з УКТ ЗЕД, зокрема:
Мінагрополітики визначає мінімально допустимі експортні ціни кожного виду товару з урахуванням умов постачань та щомісяця до 10 числа, а якщо такий день припадає на вихідний – наступного за ним робочого дня, забезпечує їх затвердження шляхом прийняття відповідного рішення (наказу).
За даними міністерства, мінімально допустимі експортні ціни розміщуватимуть на офіційному вебсайті Мінагрополітики не пізніше наступного робочого дня після прийняття наказу та застосовуються з дня, наступного за днем їх розміщення на офіційному вебсайті Мінагрополітики.
Водночас забороняється експорт окремих видів товарів, якщо передбачені зовнішньоекономічним договором контрактні (зовнішньоторговельні) ціни є нижчими, ніж затверджені Мінагрополітики мінімально допустимі експортні ціни.
«Мінімально допустимі експортні ціни будуть застосовуватися після запровадження режиму експортного забезпечення», – уточнили в Мінагрополітики.
Наголошується, що прийняття постанови сприятиме забезпеченню мінімізації можливостей для зловживань під час здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту окремих видів сільськогосподарської продукції, зокрема зернових та олійних культур, регулюванню платіжного балансу України, збільшенню податкових надходжень до державного бюджету.
Відповідна постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування.
Бекграунд. Як раніше писав Mind, Рахункова палата повідомила про суттєві недоліки звітності МінАПК за 2023 рік. За даними аудиторів, звітність Мінагрополітики, за винятком обмежень, у всіх суттєвих аспектах складена відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку та нормативно-правових документів. Проте зазначається, що такі обмеження, лише в частині активів становлять 2,1 млрд грн, або майже половину валюти балансу.