США ввели санкції проти 400 компаній та осіб з рф, Китаю та інших країн

Більшість з них постачають росії боєприпаси та інші вантажі військового призначення, допомагають олігархам обходити санкції і т.п.

фото Shutterstock

Сполучені Штати в п'ятницю оголосили про розширення своїх списків санкцій на понад 400 юридичних і фізичних осіб з росії, Китаю та інших країн.

Про запровадження санкцій проти нових фірм та осіб оголосили Держдепартамент, міністерство фінансів та міністерство торгівлі США. Причиною введення санкцій названа допомога російській владі у війни проти України.

Як передає агентство Reuters, Держдепартамент пояснив, крім іншого, що санкції проти десятків китайських компаній запроваджуються за участь у постачанні промислового обладнання та мікроелектроніки до росії.

Міністерство фінансів США у своїй заяві для преси зазначило, що вводить санкції проти фірм із транснаціональних конгломератів, які займаються постачанням до росії боєприпасів та інших вантажів військового призначення, допомагають російським олігархам обходити санкції, а також відмивають гроші від збуту золота компанією, що вже потрапила під санкції.

«росія перетворила свою економіку на інструмент на службі військово-промислового комплексу Кремля. Компанії, фінансові організації та влада по всьому світу повинні уникати того, щоб підтримувати ланцюжки постачань російському військово-промисловому комплексу», – йдеться в заяві для преси заступника міністра фінансів США Воллі Адеємо.

123 з нових фігурантів списків санкцій, у тому числі 63 фірми з росії та 42 з Китаю, включені до спеціального ліцензійного списку, який містить підрозділ міністерства торгівлі США. Американські контрагенти, які бажають поставити щось фігурантам цього списку, мають спочатку просити про ліцензію.

Як повідомляє Reuters, під санкції зокрема потрапили ключові підприємства «Норільського нікелю» – найбільшої компанії російської кольорової металургії. Як випливає з даних Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC), до «чорних списків» внесено головну, Заполярну, філію «Норнікелю», яка виробляє 85% російських нікелю та кобальту, близько 70% міді та понад 95% металів платинової групи.

Крім того, відтепер під санкціями – Бистринський ГЗК «Норнікеля», розташоване в Читинській області підприємство, яке виробляє мідь та залізо для подальшого продажу до Китаю.

Слідом за «Норнікелем» мільярдера Владіміра Потаніна в SDN-list потрапили заводи групи Evraz – найбільшого в росії виробника сталі: «Євраз Качканарський ГЗК», «Євраз НТМК», «Євраз Ванадій Тула», «Євраз ЗСМК».

Одночасно американський Мінфін посилив санкції проти Магнітогорського металургійного комбінату, а також вніс до чорних списків «Распадську» – головного в рф виробника коксівного вугілля.

«Сьогоднішні санкції розраховані на те, щоб більше обмежити майбутні доходи росії від металів, корисних копалин», – наголошує Мінфін США у релізі.

Одночасно під санкції потрапили 7 танкерів-газовозів, які були помічені в перевезеннях зрідженого газу з проекту «Новатека» «Арктик СПГ-2», що потрапив під санкції. Три з них належать індійській компанії, а чотири – юросібці з ОАЕ, випливає з даних ОFAC.

Списки персональних санкцій поповнили син міністра оборони рф Андрєя Білоусова Павєл Бєлоусов та його дружина Євгенія. Також під санкції потрапила пов'язана із родиною Бєлоусова компанія Claire& Clarte, де Павєл Бєлоусов є виконавчим директором, а Євгенія – комерційним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS