Державна екологічна інспекція Столичного округу не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин та фактів мору риби у річці Десна в межах Київської області. Вміст кисню в межах норми.
Про це повідомили в Київській обласній державній адміністрації.
«Оскільки Десна протікає територією Київщини, а саме Вишгородським та Броварським районами, комісія ТЕБ та НС доручила здійснювати щоденний моніторинг якості води», – йдеться у повідомленні КОВА. Попри те, що небезпечних речовин у річці не знайшли, Комісія рекомендує не користуватися водою з Десни: заборонити там купання та вилов риби, а також використання річкової води для господарських потреб та поїння худоби.
Раніше Держрибагенство повідомило про значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, зокрема, амонію та завислих речовин у річці Сейм. Забруднення річки призвело до зниження концентрації кисню до критичного рівня – менше 1 мг/л при мінімально допустимій нормі 4 мг/л. Через це сталася масова загибель риби.
Забруднення поширилось по всій акваторії Сейму у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини – чорна вода, запах гнилі, аміаку і мертва риба фіксується, зокрема, поблизу Батурина. На території Новослобідської, Бочечківської, Попівської сільських громад, Буринської, Путивльської, Кролевецької міських територіальних громад заборонено купатися, ловити рибу та використовувати для господарських потреб воду з річки.
Зазначається, що забрудення водойми сталося через скидання росіянами відходів невідомого походження у Сейм. Річка є лівою притокою Десни.
Сьогодні міський голова Вишгороду, що під Києвом, Олексій Момот повідомив у Facebook, що у річці Десні нібито виявили отруйну речовину, яка спускається течією з-під російського кордону. Пізніше Момот видалив свій пост.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що тварин із заповідника Асканія-Нова росіяни вивозять до Криму та рф.