Міжнародний валютний фонд (МВФ) заявив про плани відвідати росію. Так, 16 вересня місія розпочне роботу в онлайн-форматі та продовжить візитом до москви для зустрічей із російськими офіційними особами. Сторони обговорять «економічний розвиток і політику країни».
Про це пише Reuters.
За даними видання, фонд з 1998 року не надає кредитування росії, а також з 2022 року – технічну допомогу. Уточнюється, що остання щорічна місія МВФ відвідала рф перед початком пандемії COVID-19 у листопаді 2019 року.
Наголошується, що МВФ стане першим великим міжнародним фінансовим органом, який здійснить офіційний візит у росію після повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
«Багато західних країн порушували питання про можливість виключення росії з МВФ після вторгнення в Україну, але це виявилося складним через небажання інших членів із великими квотами голосів, таких, як Китай та Індія», – пише Reuters.
І зауважує, що західні держави-члени критикували МВФ від початку вторгнення за «надто оптимістичні прогнози щодо російської економіки», яка постраждала від санкцій. Країни наголошували, що будь-які рішення про арешт заморожених російських активів мають бути підкріплені «достатньою юридичною підтримкою».
ОНОВЛЕНО о 22:02:
У Міністерстві закордонних справ закликали МВФ не відновлювати жодної співпраці з росією та «залишатися відданими цілям і принципам Статуту ООН».
«Для головної фінансової установи ООН було б абсурдом легітимізувати російський режим, який фактично зруйнував самі основи Статуту ООН, розпочавши найбільшу загарбницьку війну в Європі з часів Другої світової та вчиняючи жахливі звірства проти українського народу», – йдеться у заяві відомства.
Водночас, українські дипломати закликали країн-членів та менеджмент Фонду «ще більше ізолювати державу-агресора».
Бекграунд. Раніше Mind розповідав про фінансовий саміт G20 та про те, як директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва бачить порятунок від глобальної нерівності. Вона назвала три головних «рецепти» сталого економічного розвитку.
Україна та МВФ оцінили додаткові фінансові потреби на 2025 рік у $12–15 млрд. З огляду на тривалу війну Україна шукає додаткові джерела фінансування та збільшує військовий збір.