Забруднювальні органічні речовини дійшли до ділянки річки Десна в м. Чернігів. Забруднення води, за результатами лабораторних досліджень, – незначне, типове для цього періоду року.
Інформацію станом на 5 вересня оприлюднила пресслужба Міндовкілля.
«Наразі спостерігається зміна характеру руху забруднювальних речовин по річці Десна – воно йде не суцільним масивом, а пересувається по найглибшій частині річки, окремими плямами. Забруднення осідає на дно», – повідомили у відомстві. Зазначається, що протягом останньої доби на ділянці річки Десна перед Черніговом здійснюються заходи з насичення киснем поверхневої води.
За даними Держводагентства, перевищень хімічних або високотоксичних компонентів не виявлено. Вода на підході до Чернігова мутна та темнішає. Швидкість переміщення забруднення змінюється залежно від звивистості русла.
Щодо ситуації на Сумщині – у Міндовкіллі повідомили про стабілізацію стану річки Сейм, притоки Десни. Від кордону з росією до селища Чаплищі Сумської області спостерігається незначне збільшення розчиненого кисню у воді, відсутність різкого неприємного запаху та відновлення природного кольору води. Рівень хімічного споживання кисню майже прийшов до норми. Мор риби не фіксується.
Загалом на території Чернігівської області було зібрано 10,7 тонн загиблої риби. На Сумщині – понад 12 тонн загиблої риби.
Фахівці наголошують: загрози питному водопостачанню немає. Питні водозабори для населення з річок Сейм та Десна в Чернігівській та Сумській областях не здійснюються.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що через скидання росіянами відходів невідомого походження в річку Сейм, концентрація кисню у воді знизилася до критичного рівня. Через це сталася масова загибель риби. У Десні на Київщині, попри допустимі показники концентрацій органічних і мінеральних речовин, заборонили купатися та ловити рибу.