Politico: Китай надає росії військову допомогу, а москва за це ділиться з Пекіном технологіями, в т.ч. підводних човнів

Вашингтон прямо заявляє, що Китай напряму допомагає російським військовим, намагаючись це приховувати

фото DR

Пекін надає москві «дуже істотну» допомогу в збільшенні її військової потужності. Натомість у відповідь на це росія передає Китаю військові технології, що ретельно охороняються, – стосовно підводних човнів і ракет.

Джерело. Про це заявив у вівторок заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл, передає видання Politico.

Спілкуючись із групою журналістів після зустрічі з колегами по ЄС і НАТО у Брюсселі, Кемпбелл підвищив градус риторики на адресу Пекіна, зазначає видання.

Якщо раніше США заявляли про китайські постачання технологій подвійного призначення, які можуть застосовуватися у ВПК, то тепер Вашингтон прямо заявляє, що Китай допомагає російським військовим.

«Це не можливості подвійного призначення, – сказав Кемпбелл. – По суті вони сприяють безпосередньо російській військовій машині».

«Ми бачимо зусилля на найвищому рівні обох урядів, щоб спробувати як приховати, так і захистити певні елементи цієї тривожної співпраці», – продовжив дипломат.

Китай раніше заперечував постачання росії зброї для війни проти України.

Пекін наполягає, що не постачає зброю жодній зі сторін і має «упереджену позицію» щодо війни, нагадує Politico.

В обмін на допомогу Пекіна, йдеться в статті, москва розпочала співпрацю з Китаєм щодо підводних човнів, ракет та інших чутливих технологій.

При цьому раінше москва дуже обережно ставилася до надання Пекіну своїх нових військових технологій, нагадує видання.

“Можливості, які надає росія, – це підтримка в галузях, де раніше вони відверто не хотіли безпосередньо взаємодіяти з Китаєм, – сказав Кемпбелл. – Це стосується операцій із підводних човнів, проектування в авіації, а також можливостей ракетної зброї”.

Бекграунд. Як повідомляла FT, санкції США не зупинили потік чипів до Китаю – торговці в Малайзії, Японії та Індонезії часто відправляють сервери або чіпи в Гонконг, а потім в Шеньчжень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS