«Ви або підтримуєте війну, або ні»: Зеленський розкритикував китайсько-бразильський «деструктивний» план миру

“Як можна щось пропонувати Україні, нічого в нас не питаючи?” - зазначив президент в інтерв’ю бразильському ЗМІ

фото Офіційний сайт Президента України

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю бразильському виданню Metropoles, опублікованому 12 вересня, розкритикував мирну ініціативу Бразилії та Китаю як «деструктивну».

«Ви або підтримуєте війну, або не підтримуєте війну. Якщо ви не підтримуєте, то допоможіть нам зупинити росію», – сказав Зеленський, якого цитує kyivindependent.com.

«Ми повинні просто віддати свою землю, забути, що вони вбивають наших людей? Який у цьому компроміс? Тому я вважаю, що це деструктивно. Це просто політична заява», – наголосив він.

У травні Бразилія і Китай представили мирний план із шести пунктів, який закликав як росію, так і Україну уникати «ескалації бойових дій» і «провокацій».

Україна представила власний мирний план, заснований на формулі миру з 10 пунктів Зеленського, який обговорювався на глобальному Саміті миру у Швейцарії в червні.

Китай не взяв участь у саміті, незважаючи на запрошення, а представник Бразилії, який був присутній, не підписав підсумкове комюніке.

«Як можна пропонувати «ось наша ініціатива», нічого в нас не питаючи?» – запитав Зеленський, зазначивши, що плану бракує поваги до України та її територіальної цілісності. Президент додав, що запропонував обговорити ці пропозиції з лідерами Китаю та Бразилії.

«Чому ви раптом вирішили, що вас потрібно стати на сторону росії або бути десь посередині? Посередині чого?» – Зеленський назвав владіміра путіна вбивцею та заявив, що він сам має вжити заходів для припинення війни.

План із шести пунктів Бразилії та Китаю містить такі пункти:

  1. Відмова від ескалації чи провокацій з обох сторін.
  2. Міжнародна мирна конференція, прийнята як росією, так і Україною, яка включає «чесне обговорення» всіх мирних планів.
  3. Збільшення гуманітарної допомоги для «запобігання гуманітарної кризи більшого масштабу», а також обмін військовополоненими.
  4. Потрібно докласти всіх можливих зусиль, щоб «запобігти розповсюдженню ядерної зброї та уникнути ядерної кризи».
  5. Нападам на АЕС та інші мирні ядерні об'єкти «потрібно протистояти».
  6. Розширення міжнародної співпраці з кількох питань, щоб «захистити стабільність глобальних промислових і логістичних ланцюгів».

Раніше москва заявляла, що прийме Бразилію та Китай як посередників для можливих мирних переговорів. Хоча обидві країни відмовилися публічно стати на бік війни, Китай непомітно став для росії ключовим економічним рятівним колом і джерелом товарів подвійного призначення.

Умовами переговорів москва назвала відмову України від окупованих територій та передачу під контроль росії всієї Херсонської, Донецької, Запорізької і Луганської областей. У свою чергу формула миру з 10 пунктів Києва передбачає повне виведення російських військ з України.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні МЗС Китаю заявило, що Пекін продовжить просувати власне бачення завершення війни рф проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS