Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13%. Це рішення сприятиме поступовому поверненню інфляції до мети 5% у наступні роки та підтримає стійкість валютного ринку.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Оновлено о 14:07:
Так, у липні НБУ зупинив пом’якшення процентної політики, щоб зберегти належний рівень дохідності за гривневими інструментами, та наразі вбачає за доцільне утриматися від відновлення циклу зниження облікової ставки.
Зазначається, що рішення щодо збереження ключової ставки на рівні 13% у вересні спрямоване на підтримання інтересу до заощаджень у гривні та стримування попиту на валютному ринку.
Водночас регулятор ухвалив рішення щодо модифікації параметрів інших інструментів та операцій монетарної політики. Зокрема, з 20 вересня 2024 року знижуються ставки за тримісячними депозитними сертифікатами до 15,5%. Крім того, зменшуються ставки за кредитами рефінансування – до 16%, а максимальний строк їх надання обмежено 14 днями. Ставки за депозитними сертифікатами овернайт і надалі дорівнюватимуть обліковій ставці.
«За оцінками НБУ, зазначені кроки не створюватимуть ризиків для стійкості валютного ринку й повернення інфляції до цілі на горизонті політики. Натомість комбінація цих заходів збільшить гнучкість банків в управлінні власною ліквідністю та стимулюватиме додатковий попит на ОВДП, що посилить спроможність уряду залучати необхідні обсяги фінансування на внутрішньому борговому ринку», – йдеться в релізі НБУ.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ зберіг облікову ставку на тому самому рівні. Ураховуючи необхідність забезпечення стійкості валютного ринку та наближення інфляції до цілі 5% на прогнозному горизонті, Правління НБУ вирішило зберегти облікову ставку на рівні 13%