Видання «Українська правда» відмовилося від свого повідомлення в четвер про те, що Україна погодилася на транзит азербайджанського газу в Європу як тимчасовий захід після розірвання транзитної угоди з росією.
Про це пише Reuters.
Два азербайджанських джерела в енергетиці також заявили, що повідомлення не відповідає дійсності.
Раніше УП з посиланням на джерело в українському уряді повідомила, що в Києві розуміють, що Євросоюзу потрібен час, щоб повністю відмовитися від російського газу, й Україна «йде на цей крок, щоб полегшити цей перехід для ЄС».
Пізніше УП оприлюднила роз'яснення, заявивши, що джерело в уряді наголосило, що наразі між Україною та Азербайджаном немає ні підписаної угоди про транзит газу, ні відповідних переговорів.
Джерело в міністерстві енергетики Азербайджану та ще одне джерело в енергетичній компанії SOCAR відкинули повідомлення Reuters.
Угода України про транзит газу з російським «Газпромом» закінчується наприкінці цього року, і Київ заявив, що не хоче її продовжувати.
Деякі центральноєвропейські країни, однак, залежать від газу з росії, який проходить транзитним трубопроводом через Україну – і вони прагнуть продовжувати отримувати постачання.
Азербайджанський чиновник сказав, що Євросоюз і Київ попросили Баку сприяти переговорам з росією стосовно одного з потенційних варіантів, коли Азербайджан може купувати російський газ для себе, а власний газ відправлятиме на експорт в ЄС.
У Міненерго України від коментарів відмовилися.
Минулого тижня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що він оптимістично налаштований щодо прориву в переговорах щодо збереження транзиту газу Україною до кількох європейських країн.
Обсяги транзиту російського газу через Україну 2024 року становитимуть 14 млрд кубометрів.
Бекграунд. Нагадаємо: у серпні Mind повідомляв, що вже сьома країна ЄС почала приймати газ з Азербайджану взамін російського. З серпня азербайджанський газ із родовища Шахденіз у Каспійському морі почав надходити до Словенії.