Вже сьома країна ЄС почала приймати газ із Азербайджану взамін російського

Вже сьома країна ЄС почала приймати газ із Азербайджану взамін російського

З серпня азербайджанський газ із родовища Шахденіз у Каспійському морі почав надходити до Словенії

This text is also available in English
Вже сьома країна ЄС почала приймати газ із Азербайджану взамін російського
фото Shutterstock

Обсяги поставок газу із Азербайджану в Європу зростають, поступово замінюючи росію на цьому ринку. З 1 серпня азербайджанський газ із гігантського родовища Шахденіз у Каспійському морі почав надходити до Словенії.

Джерело. Про це повідомила державна нафтогазова корпорація Азербайджану SOCAR, передає DW.

«Постачання здійснюються відповідно до меморандуму про взаєморозуміння, підписаного 17 липня поточного року між SOCAR і найбільшою на ринку природного газу Словенії компанією Geoplin, щодо розширення співпраці в галузі газопостачання», – цитує DW заяву прес-служби SOCAR.

Словенія, яка до початку війни в Україні забезпечувала за рахунок Газпрому близько 40% споживання газу, стала сьомою європейською країною, яка підключилася до імпорту з Азербайджану.

Раніше газ у SOCAR почали закуповувати Італія, Греція, Болгарія, Румунія, Угорщина та Сербія.

Крім того, азербайджанський газ надходить до Грузії та Туреччини.

У 2023 році Азербайджан експортував 23,8 млрд кубометрів газу, з яких близько половини – 11,8 млрд кубів – надійшло на європейський ринок. А до 2027 року Євросоюз планує наростити ці обсяги втричі і закуповувати 20 млрд кубів азербайджанського газу щороку, зазначала в березні єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон.

Експорт російського трубопровідного газу до Європи минулого року впав до 28 млрд кубометрів, що стало найнижчим рівнем з кінця 1970-х років. У 2024 році російський газ трубами в Європі продовжують отримувати лише Угорщина, Словаччина та Австрія.

Бекграунд. Як повідомлялося, «Газпром» втрачає щодня $30 млн через втрату газового ринку Європи – видобуток газу зараз найменший за всю історію компанії, яку, можливо, доведеться рятувати коштом держави.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло