Економічна політика «Зроблено в Україні»: хто ще зможе отримати компенсацію від держави

Уряд розширив дію експериментального проєкту

Фото: ілюстративне

Кабінет Міністрів вніс зміни до експериментального проєкту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні».

Про це повідомив представник уряду у ВР Тарас Мельничук.

Постанову доповнено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо часткової компенсації вартості техніки і обладнання вітчизняного виробництва (зокрема, енергетичного обладнання, машин для розмінування, колісної, будівельної та спеціальної техніки) за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті Мінекономіки за бюджетною програмою «Підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги».

Зазначається, що отримувачами компенсації є суб’єкти господарювання приватного права (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), що здійснюють закупівлю для власного використання техніки й обладнання вітчизняного виробництва.

Порядком визначено умови, яким мають відповідати отримувачі компенсації, строки та процедура подання заявок на отримання компенсації.

Крім того, передбачено також формування та затвердження Мінекономіки переліку техніки та обладнання, вартість якого частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, до якого має включатися техніка та обладнання, ступінь локалізації виробництва яких перевищує 40%.

«Включено до Порядку використання коштів державного бюджету, передбачених для підтримки внутрішнього попиту, положення щодо поширення напрямків використання бюджетних коштів, передбачених для підтримки внутрішнього попиту, на часткову компенсацію вартості енергетичного обладнання, машин для розмінування та деяких інших видів техніки і обладнання вітчизняного виробництва», – зазначив Мельничук.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що економічна політика «Зроблено в Україні», ініційована президентом Володимиром Зеленським, працює вже пів року. Представлено результати роботи. Зокрема, з початку року за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%» було видано 13 394 пільгові кредити на 50,8 млрд грн. З них на реалізацію інвестиційних проєктів – 9,4 млрд грн. Загалом за час дії програми видано 92,4 тис. кредитів на суму 317,7 млрд грн. Запланований обсяг програми у 2024 році – 18 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS