Результати проєкту «Зроблено в Україні»: надано кредитів на 50 млрд грн
Держпрограми підтримки працюють вже пів року

Економічна політика «Зроблено в Україні», ініційована президентом Володимиром Зеленським, працює вже пів року. Представлено результати роботи.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Зокрема, з початку року за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%» було видано 13 394 пільгові кредити на 50,8 млрд грн. З них на реалізацію інвестиційних проєктів – 9,4 млрд грн. Загалом за час дії програми видано 92,4 тис. кредитів на суму 317,7 млрд грн. Запланований обсяг програми у 2024 році – 18 млрд грн.
«За пів року програму модифікували, аби основний фокус був на інвестиційні цілі. Крім того, дали можливість бізнесу за кредитні кошти відновлювати енергетичні спроможності. Минулого тижня Sense Bank видав перший кредит на придбання та встановлення українським виробником сонячної електростанції потужністю 1 МВт у Чернівецькій області. Також вітчизняний Укргазбанк надав перші інвестиційні кредити двом виробникам із Вінницької та Черкаської областей на придбання когенераційних установок. Загальна потужність установок становить 2,5 МВт. Виробники отримали кредити на загальну суму понад 26 млн грн», – йдеться у повідомленні.
Щодо програми компенсацій аграріям за придбання техніки та обладнання українського виробництва, то держава через уповноважені банки компенсувала аграріям, які купують техніку та обладнання українського виробництва, до 25% їх вартості.
При цьому локалізація виробництва такої техніки чи обладнання має перевищувати 60%. Програма стартувала лише у квітні. Але за три місяці дії програми аграріям нарахували вже майже 100 млн грн компенсації:
- 115 підприємств машинобудування для АПК беруть участь у програмі;
- 9 038 найменувань товарів можуть придбати аграрії;
- 32 уповноважених банки долучилися до програми;
- 300 сільгосппідприємств придбали 460 одиниць техніки та обладнання українського виробництва на суму 435,5 млн грн;
- 90 993 862 грн становить загальна сума часткової компенсації від держави.
У планах уряду – розширення програми на інші види техніки.
Крім того, у межах держпрограми «Шкільний автобус» громади закупили перші шкільні автобуси. Станом на 26 липня придбано перші 36 автобусів. Крім того, тривають закупівельні процедури.
За даними міністерства, у державному бюджеті на 2024 рік на програму було закладено 1 млрд грн. Торік сума фінансування була аналогічною. Розподіл цих грошей між областями відбувся пропорційно кількості учнів, які потребують підвезення до закладів освіти й торік за ці кошти вдалося закупити понад 500 автобусів. На сьогодні ще потребують підвезення орієнтовно 300 тис. дітей по всій країні.
Водночас за пів року в рамках програми на розвиток переробних підприємств було видано грантів на 349,5 млн грн. Загалом із початку реалізації програми виплачено 707 грантів на суму 3 млрд 533,8 млн грн.
Ба більше, від початку року уряд розширив гранти на переробку також на виробництво дронів. А Міністерство економіки запустило окрему грантову програму для жінок, які є власницями чи керівницями виробництв «Створюй».
Окрім цього, за пів року в межах програми «Власна справа» майже 5689 переможців отримають 1,4 млрд грн. Завдяки цьому буде створено 11 000 нових робочих місць. Усього цього року держава планує видати 15 тис. мікрогрантів.
«Ветерани та ветеранки, їхні дружини чи чоловіки можуть отримати грант до 1 млн грн чи до 500 тисяч відповідно на старт або розвиток бізнесу. Умови програми також передбачають створення нових робочих місць. Грант до 1 млн грн держава надає ветерану на умовах співфінансування, покриваючи до 70% вартості проєкту», – зазначили в Мінекономіки.
Щодо програми іпотечного кредитування «єОселя», з початку року банками – учасниками за програмою було надано 5266 кредитів на загальну суму 8,9 млрд грн. При цьому 3831 родина придбала житло на вторинному ринку, 1435 – не первинному. Ще 292 родини отримали кредит за програмою на придбання житла, яке ще будується. Серед тих, хто скористався програмою:
- 2712 військових і силовиків;
- 1339 українців без житла;
- 392 педагоги;
- 389 медиків;
- 167 ветеранів;
- 153 ВПО;
- 114 науковців.
«Всього ж цього року в рамках програми планується видати 12 тис. іпотек», – повідомили в міністерстві.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що українські аграрії отримали кредитів на 62,9 млрд грн. З початку року 9075 аграрних підприємств отримали 62,9 млрд грн кредитних коштів від банків. У рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9» 5491 господарство скористалося підтримкою, отримавши кредити на загальну суму 25,83 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].