Новий Закон про службу в органах місцевого самоврядування – з чого почати

Програма «U-LEAD з Європою» провела роз’яснювальний захід для громад

Захід «Як органам місцевого самоврядування підготуватися до створення ефективних служб управління персоналом?» провели експертки Програми «U-LEAD з Європою» Валентина Полтавець і Лариса Кочур. Метою заходу стало роз'яснення новацій Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ухваленого в травні 2023 року, повідомила U-LEAD.

За словами експерток, закон сприяє зміцненню децентралізації та реформуванню місцевого самоврядування в Україні. Його впровадження допомагає реалізувати положення Європейської хартії місцевого самоврядування, зокрема через посилення організаційної спроможності ОМС.

Представників громад було ознайомлено з новаціями стосовно управління персоналом в органах місцевого самоврядування (ОМС), ідентифікацією ключових завдань і функцій служб управління персоналом, а також роллю цих служб у сучасних ОМС. Йшлося також про HR-інновації, зокрема нові підходи до управління професійним розвитком.

Зокрема було зазначено, що Служба управління персоналом, як така, що має організовувати та реалізовувати HR-процеси в ОМС, відіграватиме стратегічну роль. Вона відповідатиме за стратегічне планування кадрів, питання розробки HR-політик, формування організаційної культури, позитивного клімату в колективі, а також має забезпечувати внутрішні комунікації.

Крім того, служби мають мотивувати, залучати до професійного розвитку працівників, а також давати оцінку результатам діяльності службовців місцевого самоврядування.

Було зазначено, що новий закон означає для громад продовження реформи місцевого самоврядування та формування професійної політично неупередженої публічної служби.

Так, за словами Лариси Кочур, починати варто з керівника служби в ОМС та Служби управління персоналом. «Нам потрібно переусвідомити роль підрозділів із кадрової роботи та сформувати сучасні служби управління персоналом, зрозуміти її основні завдання та функції, навчитися новим методам та інструментам роботи з персоналом, починаючи від якісного добору кандидатів, а далі – мотивації, залучення, професійного розвитку кожного службовця місцевого самоврядування й оцінювання результатів службової діяльності працівника. Адже загалом це сприятиме підвищенню ефективності управління в наших громадах, формуванню довіри до влади та побудови сильного місцевого самоврядування», – наголосила експертка.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS