В Україні стартувала програма електронного резидентства uResidency – послуга для бізнесу під ключ для іноземців.
Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив під час конференції ІТ Arena у Львові.
«Ми створили найкращі умови для українських підприємців – реєстрація ФОП найшвидша у світі, сплата податків у кілька кліків, додаткові послуги для бізнесу доступні онлайн», – зазначив Федоров. Він також додав, що наразі міністерство готове масштабувати цей досвід і на іноземців, адже стати е-резидентом в Україні «простіше й вигідніше», ніж відкрити бізнес будь-де у світі, податкова ставка всього 5%.
Щоб стати е-резидентом, треба заповнити заявку в застосунку чи на порталі uResidency – це займе 5–10 хвилин. Її швидко перевірять, і резидент отримає КЕП у консульстві, без жодного візиту в Україну. Далі відкриває ФОП онлайн – і всі подальші взаємодії відбуватимуться автоматично.
«Повністю автоматизували звітність. Банк сам вирахує податки, подасть декларацію і забере на себе всю бюрократичну тяганину, жодної фізичної взаємодії з установами», – додав Федоров.
За словами міністра, перші е-резиденти вже відкрили рахунки в банках і були дуже задоволені результатом. Зараз програма доступна громадянам Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії.
Зазначається, що бета-тестування послуги триватиме впродовж року, за цей час планують залучити понад 1000 е-резидентів, а далі масштабувати її на інші країни.
Як повідомила пресслужба фінустанови, першим банком-партнером програми uResidency став ПриватБанк.
Довідково.
Проєкт uResidency реалізується за підтримки Європейського Союзу в межах проєктів EU4DigitalUA та DT4UA, що впроваджуються Академією електронного управління Естонії та Міжнародним та іберо-американським фондом адміністративної та державної політики (FIIAPP).
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що громадяни Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії незабаром зможуть реєструвати онлайн бізнес в Україні. Міністерство запустило закрите бета-тестування програми електронного резидентства uResidency. У фокусі – спеціалісти з ІТ-сфери та фахівці, які надають онлайн-послуги у сфері креативної економіки.