Президент США Джо Байден може переглянути статус заявки України на членство в НАТО напередодні того, як залишить посаду в січні 2025 року. Ймовірно, це може статися під час засідання Контактної групи з питань допомоги Україні у форматі «Рамштайн».
Про це повідомив Financial Times із посиланням на західного посадовця, поінформованого про переговори президента Володимира Зеленського під час поїздки у Вашингтон.
За його словами, «є попередні ознаки», що Байден може погодитися «просувати статус заявки» України на вступ до НАТО, проте він не уточнив, що саме це означає. Разом з тим, Зеленський, залишаючи США заявляв, що жовтень буде «часом прийняття рішень».
За даними видання, Байден публічно підтримував членство України у НАТО, проте протистояв активним крокам із наближення вступу України, таким як запрошення приєднатись до Альянсу.
Наголошується, що членство в НАТО є ключовою метою України, проте серед 32 членів Альянсу мало хто вважає, що воно можливе без повного, тривалого припинення вогню і чіткої лінії на карті, яка б визначала частину території України, на яку поширюється положення Альянсу про взаємну оборону.
«Земля в обмін на членство в НАТО – це єдине рішення, всі це знають. Ніхто не скаже про це вголос... але це єдина стратегія», – заявив виданню неназваний західний високопосадовець.
Тим часом невідомий український високопосадовець у коментарі FT стверджує, що ніщо не зупинить агресію росії, крім повноправного членства України в НАТО.
«Навіть якщо ми отримаємо запрошення від НАТО, це нічого не означатиме. Це політичне рішення… Найважливіше для нас – це гарантії безпеки. Справжні гарантії. Інакше це не закінчить війну, а лише спровокує нову», – вважає він.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що за словами Ердогана, США та інші західні країни не хочуть приймати Україну в НАТО. При цьому він заявив, що Туреччина розширює зв’язки з росією.
Тим часом президент Чехії Петр Павел вважає, що Україна може вступити в НАТО з т.о. територіями. За його словами, Україна домовиться про мир із рф у найближчі кілька років, проте така угода означатиме окупацію частини української території на тривалий час.