Ердоган заявив, що США та інші західні країни не хочуть приймати Україну в НАТО
При цьому він заявив, що Туреччина розширює зв’язки з росією

Пропозиція України щодо членства в НАТО не є питанням, з яким «поспішають», заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в ексклюзивному інтерв’ю NBC News, додавши, що відносини між його країною та росією «розширюються».
Даючи коментар на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, Ердоган заявив, що США та інші члени західного альянсу «не хочуть, щоб Україна була членом НАТО».
«З цими питаннями не треба поспішати, – сказав він. – І коли ми обговорюємо, коли ми приймаємо рішення, ми завжди беремо до уваги позицію інших держав-членів НАТО, ми обговорюємо ці можливі питання за столом і відповідно приймаємо остаточне рішення».
Президент Туреччини, яка є членом Північноатлантичного альянсу з 1952 року, також повідомив про розширення зв'язків між москвою та Анкарою.
«Наші відносини з росією багатогранні: політичні, економічні, культурні, пов'язані із оборонною промисловістю. Там багато граней, і наша солідарність, наша взаємодія продовжуються, і з економічної точки зору ці відносини розширюються щодня», – сказав турецький президент.
Бекграунд. 25 вересня Володимир Зеленський повідомив, що зустрівся в Нью-Йорку з Ердоганом та обговорив з ним подальший розвиток стратегічного партнерства між Києвом та Анкарою та імплементацію «формули миру». За словами українського президента, під час бесіди лідери двох країн зосередились на нарощуванні двосторонньої торгівлі, інвестицій та економічної співпраці, а також участі турецьких компаній у відновленні України.
«Обговорили імплементацію формули миру з особливим акцентом на забезпеченні свободи судноплавства у Чорному морі та лідерській ролі Туреччини у відповідному пункті формули», – наголосив Зеленський. Також він запросив Ердогана відвідати Україну.
11 вересня президент Туреччини заявив, що Крим має повернутися до складу України відповідно до норм міжнародного права.
Володимир Зеленський раніше заявив про повну готовність плану перемоги України. За його твердженнями, ініціатива передбачає «потужний пакет примусу росії до закінчення війни дипломатичним шляхом».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].