Як змінилося законодавство з 01.10.2024 до 07.10.2024
1. ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ, ЩО НАБРАЛИ ЧИННОСТІ
Суть змін. Згідно із законом, виноградарсько-виноробний реєстр включатиме відомості про виробників винограду та виноробної продукції, виноградні ділянки, обов'язкові декларації. Внесення відомостей до реєстру буде обовʼязковим.
Передбачається введення сучасних вимог країн ЄС для виробництва та обігу вин, продуктів виноградарства та виноробства. Зокрема, не допускається купажування виробленого в Україні вина з імпортованим вином.
2. Регуляторні акти.
Кабінет Міністрів України:
Суть. Уряд ухвалив рішення про створення і належне функціонування національної системи верифікації ліків із 2D-кодуванням. Воно зобов'язує виробників наносити засоби безпеки на упаковку лікарського засобу. Добровільно це можна буде робити з 1 січня 2026 року, обов’язково – з 1 січня 2028 року.
Рішенням передбачено, що виробники будуть зобов’язані маркувати упаковку ліків кодом з унікальним ідентифікатором. Зазначається, що перед наданням споживачу лікарські засоби перевірятимуть на автентичність – вона встановлюватиметься системою наскрізної перевірки з перевіркою на рівні дистриб’юторів.