В Україні запрацювала держпрограма з розмінування агроземель
Центр гуманітарного розмінування підписав перший договір із переможцем аукціону

Центр гуманітарного розмінування підписав перший договір із переможцем аукціону на надання послуг із розмінування земель сільськогосподарського призначення.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко під час четвертого засідання Секторальної робочої групи з протимінної діяльності.
Зазначається, що переможцем став оператор протимінної діяльності «Українські сервіси розмінування», який розміновуватиме ділянку площею 86 га в Шевченківській громаді Миколаївської області.
«Вперше в українській історії ми маємо підписану угоду з розмінування ділянки сільськогосподарського призначення як результат відкритих торгів у системі Prozorro. Завдяки конкуренції початкова ціна знизилася на понад 1 млн грн. Так держава отримає економію коштів, а фермер – повну компенсацію вартості розмінування від держави», – заявила Свириденко.
За її словами, загалом у системі Prozorro відбулося вже 11 подібних аукціонів. На торгах змагалося від 2 до 6 учасників. Падіння ціни під час торгів становило понад 18%, що, як наголошує міністерка, зекономить для державного бюджету понад 44 мільйони гривень.
За даними міністерства, фермерське господарство подалося на участь у державній програмі компенсації вартості розмінування агроземель в липні.
«Територія, яку потрібно розмінувати в Шевченковому складається із 12 ділянок різного рівня складності. На них зафіксовані касетні боєприпаси, протипіхотні та протитранспортні міни, боєприпаси до стрілецької зброї. Частина ділянок вкриті травою, на частині є також дерева й очерет», – йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що за розмінування ділянки оператор отримає 4,85 млн грн. Шевченкове в перший рік війни фактично було на лінії фронту.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що фермери зможуть за певних умов отримати компенсації за гумрозмінування власних земель. Кабінет Міністрів України оновив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсацій витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. Держава зможе компенсувати 80% вартості розмінування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].