Щонайменше 7 країн протистоять запрошенню України до НАТО – Politico

Як тільки справа наблизиться до реалізації, вони почнуть більш публічно виступати проти цієї ідеї, кажуть посадовці

фото DR

Сім країн НАТО не бажають надати Україні запрошення приєднатися до НАТО.

Про це повідомило Politico 23 жовтня з посиланням на чотирьох анонімних офіційних осіб і дипломатів США й НАТО.

Хоча вже відомо, що Німеччина та США мають застереження щодо надання Україні запрошення, видання повідомило, що Бельгія, Словенія, Іспанія «ховаються за» цими двома країнами й неохоче реагують на запит президента Володимира Зеленського.

У середині жовтня Зеленський оприлюднив свій план перемоги з п’яти пунктів, серед яких запрошення Києва до НАТО на першому місці. Посол США в НАТО Джуліанна Сміт 17 жовтня заявила, що в Альянсу наразі немає таких планів.

«Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія, ховаються за США та Німеччиною. Вони неохоче реагують», – сказав Politico один з офіційних осіб НАТО.

Країни підтримують це абстрактно, але, як тільки справа наблизиться до реалізації, вони почнуть більш публічно виступати проти цієї ідеї, додали вони.

Дві інші країни – Угорщина та Словаччина – не підтримують членство України в НАТО через свої прокремлівські настрої, повідомляє Politico.

Раніше цього тижня Зеленський заявив, що Німеччина пом'якшила свою позицію щодо членства України в НАТО, але залишається «скептичною» і з нею ще «потрібно працювати».

«Але все одно США впливатимуть на це... Ми вважаємо, що вони консолідують свої думки щодо НАТО, і це впливає, наприклад, на Угорщину й Словаччину», – сказав він на зустрічі з журналістами.

Київ подав заявку на приєднання у вересні 2022 року, а в липні 2024 року Альянс підтвердив «незворотній шлях України до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО», хоча Україна не отримала остаточного рішення про свій майбутній вступ.

Бекграунд. Нагадаємо: Зеленський також назвав дуже важливим, щоб Україну запросили до НАТО в кордонах 1991 року. На думку президента, деякі партнери просувають тезу про вступ України в альянс в обмін на окуповані території.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS