Зеленський: Важливо, щоб Україну запросили до НАТО в кордонах 1991 року

Зеленський: Важливо, щоб Україну запросили до НАТО в кордонах 1991 року

На думку президента, деякі партнери просувають тезу про вступ України в альянс в обмін на окуповані території

Зеленський: Важливо, щоб Україну запросили до НАТО в кордонах 1991 року
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський у понеділок заявив, що очікує, що західні партнери нададуть Україні запрошення на вступ до НАТО у міжнародно визнаних кордонах, повідомляє «Європейська правда».

Президент підкреслив, що «хоч би який шлях у нас не був», юридично «ніхто визнавати окуповані території територіями інших держав не буде».

«Друге, чому я наголошую на запрошенні? Тому що воно дається країні у міжнародно визнаних кордонах. І це для мене принципова річ: отримати запрошення під час війни. Це не просто запрошення, а запрошення, допоки війна ще не закінчилася», – заявив глава держави.

Щодо того, на яких умовах буде проходити вступ України до Північноатлантичного альянсу і скільки триватиме цей процес, Зеленський сказав, що «можуть бути різні формати».

Він наголосив, що отримання Україною членства в НАТО в обмін на окуповані території взагалі не обговорюється.

«Ми не обговорюємо це. Але вважаю, що ці вкиди в медіа не випадкові. Мабуть, такі думки деякі партнери можуть мати. Тому безпосередньо вони не комунікують це питання зі мною, але через медіа, ясна річ, перевіряють його градус. Думаю, тут все залежить від суспільства України», – зазначив Зеленський.

Минулого тижня Зеленський представив у Брюсселі свій «План перемоги» із п'яти пунктів, перший із яких передбачає негайне запрошення України до НАТО.

Як повідомлялося, Франція намагається переконати союзників запросити Україну в НАТО вже зараз. Міністр Хаддад наголосив, що сам процес вступу України в НАТО може бути довгим і складним, проте це не заважає надіслати запрошення.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше екс-генсек альянсу Єнс Столтенберг заявив, що прийняти в НАТО Україну без окупованих територій – цілком реально. Він порівняв цю ситуацію з Західною і Східною Німеччиною, коли НАТО захищало тільки першу з них.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло