Частка працівників – платників ПДФО, які фактично проживають і зареєстровані в різних місцях, становить 15,2%. Про це заявив Олександр Цимбал, експерт Українського центру соціальних реформ під час круглого столу «ПДФО і громади. Як зміна механізму зарахування вплине на місцеві бюджети?», де Програма «U-LEAD з Європою» виступила співорганізатором.
«За результатами нашого статистичного спостереження, моделювання, ми змогли розрахувати частку працівників, які є платниками ПДФО, які фактично проживають і зареєстровані в різних місцях. Ця частка становить 15,2% по країні. У Києві вона значно більша – 28,6%, і далі зменшується в міру того, як зменшується кількість населення громад», – сказав Цимбал.
За його словами, здебільшого люди не реєструють своє фактичне місце перебування через недовіру до того, що держава не зловживатиме інформацією, а також через небажання виписуватися. Вагомим мотивом не змінювати місце реєстрації є майнові питання через уявлення, що «місце прописки дає якісь майнові права». Крім того, люди не впевнені, що й далі проживатимуть за актуальною адресою.
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад.