Найбільший проект із виробництва скрапленого природного газу в росії – «Арктик СПГ-2», який реалізується компанією «Новатек», зупинив діяльність після введення нового раунду американських санкцій.
Про це повідомляє Bloomberg.
Завод, вартість якого становить $25 млрд і який будувався протягом майже 10 років, стикається з труднощами в пошуку покупців для свого газу, внаслідок чого на складі накопичуються нерозпродані запаси.
У жовтні «Новатек» зменшив видобуток газу до 5,3 млн кубометрів на добу, що є більш ніж удвічі меншим, ніж рівень вересня (12,1 млн кубометрів на день). Комерційне скраплення газу на заводі зупинилося, продовжуючи лише операції, необхідні для підтримки технічного стану.
З серпня «Арктик СПГ-2» відвантажив вісім партій СПГ, але жодну з них не вдалося реалізувати, навіть незважаючи на знижки до 40% від ринкових цін. Побоюючись санкцій, покупці уникають танкерів, пов'язаних із проєктом, оскільки в серпні до чорного списку США потрапило вісім суден, пов'язаних з «Арктик СПГ-2».
Після введення американських обмежень у листопаді минулого року іноземні акціонери зупинили участь у проєкті, а південнокорейська верф відмовилася постачати газовози льодового класу. У червні США посилили санкції проти «Новатеку», що призвело до заборони на будь-які операції для всіх його проєктів.
Помічник міністра енергетики США Джеффрі Пайатт попередив, що це не кінець санкційної політики: «Ми уважно стежимо за російськими вантажами, що потрапили під обмеження, й адміністрація Байдена продовжуватиме закручувати гайки щодо російського експорту СПГ».
Згідно з планом, «Арктик СПГ-2» мав щорічно виробляти 19,8 млн тонн СПГ на трьох технологічних лініях. Перша лінія була запущена в серпні 2023 року, але не змогла реалізувати свою продукцію. Будівництво третьої лінії перенесено з 2026 року на 2028 рік.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що США продовжують посилювати санкції щодо експорту російського скрапленого природного газу (СПГ), прагнучи зменшити доходи, які москва отримує від енергоресурсів.