США посилюють обмеження на експорт російського СПГ для скорочення доходів москви
Вашингтон планує розширювати санкції проти російського скрапленого природного газу, щоб зменшити надходження від енергоресурсів

США продовжують посилювати санкції щодо експорту російського скрапленого природного газу (СПГ), прагнучи зменшити доходи, які москва отримує від енергоресурсів.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на офіційного представника Держдепартаменту з енергетичних ресурсів.
Зазначається, що подальші обмеження будуть спрямовані на ключові газові підприємства рф.
Ще 2023 року США запровадили санкції проти «Арктик СПГ 2», а з серпня 2024 року почали запроваджувати обмеження проти суден, які постачають газ із цього заводу. Проте інші російські заводи, як-от «Ямал» і «Портова», які продовжують експортувати СПГ до Європи та Азії, поки що не підпали під нові санкції.
На думку експертів, введення обмежень проти цих підприємств може призвести до скорочення глобальних постачань скрапленого природного газу і викликати підвищення цін. Однак США залишаються непохитними у своїй меті – обмежити фінансові надходження росії від нафтогазового сектору.
Джеффрі Пайєтт, помічник міністра з енергетичних ресурсів, заявив у інтерв'ю Bloomberg TV, що така політика вже дає результати, і США уважно стежать за тим, куди прямують російські підсанкційні вантажі. Він наголосив, що адміністрація Байдена має намір продовжувати посилювати тиск на експорт СПГ з росії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що, за даними звіту Агентства з питань співпраці енергетичних регуляторів ЄС (ACER), частка росії в імпорті зрідженого природного газу до Євросоюзу зросла до 20% у першому півріччі проти 14% рік тому.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].