Введення 50% податку на прибуток банків другий рік поспіль суперечить основам податку на надприбуток, підриваючи довіру до політики та виявляючись неефективним.
Про це повідомив заступник голови місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Тревор Лессард в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
«Податки на непередбачувані доходи зазвичай вводяться лише на один рік. Підвищення податків призводить до політичних наслідків і спричиняє великий опір. Якщо ж ви знову запроваджуєте податок на надзвичайний прибуток, суспільство почне реагувати, і ви ризикуєте втратити довіру до політики», – зазначив Лессард.
Експерт також наголосив, що банки можуть переглянути свою політику прибутку через повторне введення 50% податку, готуючись до можливого третього підвищення. «Для них є сенс підготуватися до цього, адже така ймовірність існує», – додав він.
Лессард також акцентував на стабільно високій потребі України у внутрішніх доходах протягом тривалого часу. З огляду на подолання політичних труднощів, пов'язаних із підтримкою ініціатив щодо підвищення податків у Верховній Раді, «найкращим варіантом буде впровадження довгострокових та ефективних податкових реформ, які принесуть результати в середньостроковій перспективі, на відміну від одноразового підвищення податків, яке не закриє фінансовий розрив наступного року».
Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал «Підвищення військового збору до 5% та податку на прибуток банків до 50%. Як депутати забезпечать додаткові потреби армії на 500 мільярдів гривень?».