Кабінет Міністрів схвалив соціальний компонент реформи МСЕК. Ухвалено два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Перший крок ми вже зробили. Уряд спрямував до Верховної Ради проєкт закону, що встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування людини», – написав він.
Так, за його словами, згідно з новими проєктами, виплати залежатимуть від оцінки стану працездатності. Їхній розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності, порівняно з теперішнім, суттєво зросте.
Зазначається, що для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку й після повернення на роботу.
Шмигаль також повідомив, що запропоновані зміни збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року й захищають людину від звільнення на весь період лікування.
Крім того, перебачається запровадження опцій дистанційної, заочної та виїзної оцінки. Лікарі в багатопрофільних лікарнях у складі експертних команд об’єктивно оцінюватимуть стан пацієнта за однією з трьох категорій:
«При цьому статус інвалідності зберігається. Він передбачає право на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку в працевлаштуванні. Для тих, хто вже має інвалідність, ситуація не зміниться», – наголосив прем’єр.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін схвалив створення сучасної системи на заміну МСЕК. Заміною стане «система оцінювання повсякденного функціонування людини».