Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка визначає порядок оцінки досягнення державними компаніями поставлених цілей, визначених у листі очікувань власника. Міністерство економіки розробило постанову для виконання норм Закону № 3587-IX, що вдосконалює корпоративне управління.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Новий порядок оцінки спрямований на посилення контролю за ефективністю роботи держкомпаній. Він базується на листі очікувань власника, де чітко прописані цілі та очікувані результати діяльності підприємства», – йдеться в повідомленні.
Згідно з новим порядком, оцінка проводиться на основі щорічного звіту, який держкомпанії подають суб'єкту управління (Мінекономіки, відповідному міністерству або Кабінету Міністрів, тощо). Звіт має містити інформацію про досягнення цілей, визначених у листі очікувань власника.
Зазначається, що оцінка здійснюється за бальною системою і враховує виконання ключових показників ефективності (фінансові результати, виконання стратегічних планів тощо), які чітко визначені у листі очікувань.
«За результатами оцінки діяльність компанії може бути визнана ефективною, задовільною або незадовільною», – уточнили в міністерстві. А також додали, що
результати оцінки враховуються при прийнятті управлінських рішень, зокрема, щодо керівництва компанії.
Очікується, що новий порядок сприятиме підвищенню прозорості та підзвітності державних компаній, а також покращить корпоративне управління.
Довідково.
Листи очікування – новий документ в системі планування, який запроваджує закон, що вдосконалює корпоративне управління. Це інструмент, через який держава визначає конкретні цілі для компаній – очікування щодо прибутковості, ліквідності та інших показників.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що майже 800 держкомпаній відзвітували про свої фінансові результати за 2023 рік. Виявилося, що 40% держкомпаній є збитковими, лідером за збитками став аеропорт «Бориспіль».