40% держкомпаній виявилися збитковими: лідером зі збитків став аеропорт «Бориспіль»
Найприбутковішим держпідприємством залишається «Ліси України»

Майже 800 держкомпаній відзвітували про свої фінансові результати за 2023 рік. Виявилося, що 40% держкомпаній є збитковими, лідером за збитками став аеропорт «Бориспіль».
Це дані Держстату, які проаналізував «Опендатабот».
Нещодавно «Бориспіль» підписав з американською інфраструктурною консалтинговою компанією AECOM меморандум про взаєморозуміння, який передбачає відновлення та модернізацію інфраструктури аеропорту й авіаційного сектору України в цілому. До війни Європейський інвестиційний банк підписав з урядом України кредит у 270 млн євро на модернізацію міжнародного аеропорту «Бориспіль». Однак через поточну ситуацію реалізація проєкту призупинена, з огляду на ризик руйнування інфраструктури.
Утім серед держпідприємств є й ті, що нарощують обороти: наприклад, «Укрспецекспорт» за рік зріс на третину, хоча наразі триває розслідування щодо збитків компанії на 13 млн грн.
Також Павлоградський хімічний завод із початку війни збільшив обіг у 2,6 раза. До цього Вищий антикорупційний суд виніс вирок комерційному директору підприємства, призначивши йому чотири роки тюремного ув'язнення.
Найприбутковішим держпідприємством залишається «Ліси України» (2,8 млрд грн). З початку поточного року держпідприємство відправило понад 700 000 кубометрів деревини, що становить зростання на 60% проти аналогічного періоду 2023 року.
Лідером за зростанням прибутку став торговельний порт Чорноморськ: його прибутки за рік зросли у 26 разів (з 37,2 млн до 986 млн грн). При цьому після суттєвих пошкоджень внаслідок обстрілів росією портової інфраструктури перевалку зерна в «Чорноморську» доводилося призупиняти на кілька днів. Місяць тому російські окупанти пошкодили залізничні під'їзні шляхи до низки зернових терміналів, розташованих у порту Чорноморськ.
Тим часом «Добропіллявугілля-Видобуток» показало найбільше зростання збитків (майже у 12 разів).
При цьому лише чверть держкомпаній дотримуються закону та подають звітність. Найменше звітів було подано 2021 року (лише 475).
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що «Укрпошта» у 2023 році збільшила дохід на 13% – до 11,6 млрд грн. Також держкомпанія вдвічі скоротила збиток – до 655 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].